Як і коли вступати до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного

25.05.2019
Як і коли вступати до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного

Про умови вступної кампанії до Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, вимог, правил і пільг розповів Дмитро Григорчук, заступник відповідального секретаря приймальної комісії.

 

 

 

Сергій Жуковський: Які спеціальності є зараз в Академії та на які можна вступити?

Дмитро Григорчук: На даний час Національна академія сухопутних військ ім.. гетьмана Петра Сагайдачного здійснює набір тактичного рівня, як для ЗСУ, так і для інших збройних формувань. До складу Національної академії входять три факультети і один інститут. Також входить військовий коледж сержантського складу. Перший факультет називається Факультет бойового застосування військ. Він здійснює підготовку фахівців для механізованих і танкових підрозділів. Другий факультет – Ракетних військ і артилерії. Він здійснює підготовку фахівців наземної артилерії, ракетних військ, артилерійської розвідки. Третій факультет – підготовки спеціалістів бойового забезпечення. Здійснює підготовку інженерів командного та інженерного профілю. До складу Академії входить інститут морально-психологічного забезпечення, який здійснює підготовку фахівців виховної роботи, культурно-просвітницької та військових диригентів. Військовий коледж сержантського складу готує молодших спеціалістів, які після завершення навчання очолюють сержантсько-старшинські посади і стають головними сержантами, головними старшинами рот, батальйонів, дивізіонів, бригад.

Сергій Жуковський: Розкажіть чим викликане створення інституту морально-психологічного забезпечення.

Дмитро Григорчук: Інститут новостворений. Другий рік поспіль здійснює підготовку як відокремлений підрозділ. Дуже велика кількість охочих вступати. Є велика потреба у військах комплектувати особливо фахівцями по роботі з особовим складом, які після завершення навчання займають посади – заступників командирів рот по роботі з особовим складом.

Сергій Жуковський: Що потрібно для того, щоб вступити до Академії?

Дмитро Григорчук: Якщо це цивільна молодь після школи або ліцеїст військового ліцею, необхідно звернутися до районного або міського військового комісаріату. В ньому пройти медичний огляд, подати необхідні документи. Військовий комісаріат оформить навчальну справу і передасть її в обласний військовий комісаріат. В свою чергу вони направляють до нас в Академію документи. Ми їх розглядаємо і якщо рішення позитивне, робиться виклик і абітурієнт приїжджає до нас для здачі  вступних випробувань. Якщо це військовослужбовець за контрактом чи строкової служби. Він пише рапорт на ім’я командира військової частини комісія розглядає і робить виклик на іспити.

Сергій Жуковський: Кого більше вступає – військовослужбовців чи цивільної молоді?

Дмитро Григорчук:  Здається, 50%х50%.

Сергій Жуковський: Як відбуватиметься вступна кампанія цього року?

Дмитро Григорчук: Вона відбуватиметься з 7 по 17 липня. Після розгляду навчальних справ, ті абітурієнти, які виконають всі необхідні вимоги для зарахування. Вони будуть викликані. З 7 по 10 липня сплановане прибуття абітурієнта. Після чого проведуться вступні випробування (остаточний медичний огляд, здача фізичної підготовки (3 складових). В тестах біля 300 питань, деякі з них можуть повторюватися, це робиться для того, щоб простежити, наскільки людина уважна.

До 1 червня приймаються військовими комісаріатами  заявки на вступ.

Після того, як абітурієнт пройшов всі випробування і зараховується до Академії сухопутних військ, всі направляються на військовий полігон для проходження первинної військово-професійної підготовки. Місяць це триває.

Перед навчанням приймається присяга. Після Курсу молодого бійця людина визначається остаточно, чи для неї таке навчання, чи ні.

Сергій Жуковський: Чи є категорії людей, які не повинні складати іспити?

Дмитро Григорчук: Пільгові категорії є – учасники бойових дій, діти сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені особи, люди, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Правила вступу розміщені у нас на сайті, з ними можна ознайомитися також, зателефонувавши до приймальної комісії.

Сергій Жуковський: Які умови перебування абітурієнтів на час вступної кампанії?

Дмитро Григорчук: Людей викликають з 7 по 10 липня по регіонам, щоб приймальна комісія встигла розглянути заявки і обробити документи. Вступ йом розподілено на 4 дні. Абітурієнти проживають в академії в казармах, харчуються у нас в їдальні, мають право виходу за межі академії. Але потрібно  дотримуватися встановленого розкладу екзаменів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток