Як Львів святкуватиме День захисника України

Як Львів святкуватиме День захисника України

Для громади міста Лева День захисника України, (який збігається із Покровою Пресвятої Богородиці і Днем Українського козацтва) завжди був святом із великим духовним значенням. Львів’яни традиційно віддають величезну шану тим, хто захищає мир і спокій в Україні, та намагаються максимально підтримати учасників бойових дій. То що цього року пропонує Львів військовослужбовцям, героям війни та гостям міста, знає наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

Акції до Дня захисника проходитимуть не лише 14 числа, вони вже розпочалися. В рамках святкування відбувся ветеранський бізнес-форум. На ньому учасники війни із Росією мали нагоду не тільки познайомитися, але й обмінятися рецептами успішного ведення власної справи, прослухати корисні майстер-класи. Адже нині чимало героїв АТО займаються агробізнесом. Наприклад, на Львівщині успішно діє полунична ферма, багато колишніх військових знайшли себе у розробці комп’ютерного софту та програм. Захід відвідали понад 150 ветеранів, які розпочали власний бізнес або планують займатися підприємницькою діяльністю.

До благодійної діяльності долучилися також вітчизняні рок-гурти «Тінь Сонця», «Сокира Перуна» та «Кому Вниз». На  безкоштовному для учасників АТО концерті музиканти зібрали 30 тисяч гривень. Ці кошти скерують на лікування українських захисників у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

До 17 числа триватиме велика акція з підтримки воїнів під назвою «Дні захисників України». Ресторани, піцерії, кав’ярні, музеї, парки розваг, магазини тактичного спородження та туристичні агенції надаватимуть (і вже надають) усім власникам посвідчення УБД суттєві знижки або пропонуватимуть безкоштовний вхід. Співорганізатор акції, ветеран війни і підприємець Володимир Правосудов, говорить, що до акції долучилося близько 30 закладів та компаній зі Львова й інших міст і цей список розширюється щодня.

Також, в рамках святкування, у Львівському будинку офіцерів відкрилася нова виставка — яка демонструє історію Українського війська від Княжих часів до сьогодення. На виставці представлені унікальні воєнні артефакти, аутентичні військові однострої та зброя різних століть та почути цікаві історії, адже за кожен експонат відтворює реального історичного персонажа. Вхід безкоштовний!

Завтра Львів’яни та гості міста зможуть відвідати виставку військової техніки, яка стартує о 12:00 перед Центром Довженка. О 14:00 відбудеться урочистий церемоніал та молитва на меморіалі Героїв Небесної сотні. Ввечері військових запорошують на концерт гурту «Мері». І о 18:00 армійці зможуть долучитися до спільної молитви у гарнізонному храмі.

Найголовніше, наголошують організатори акцій та урочистостей, це можливість бойовим побратимам зустрітися та вшанувати тих, хто поклав своє життя в бою із підступним ворогом.