Як львівські десантники відточують свою майстернісь на полігоні

27.12.2019
Як львівські десантники відточують свою майстернісь на полігоні

Львівські десантники вже майже тиждень проходять підготовку в Міжнародному центрі миротворчості і безпеки. Як тренуються бійці 80-ї окремої бригади ДШВ, Армія ФМ розповів наш спеціальний кореспондент Анатолій Стельмах.

 

 

 

 

 

 

Бойова підготовка мотивує до служби в десанті. Саме такий принцип тренування став основним для військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Ми відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки, що на Львівщині, і особисто в цьому переконалися. Там вже упродовж тижня тренуються десантники одного з батальйонів бригади.

Стрільби зі штатного озброєння, ведення вогню на техніці, тактична, медична підготовка – типові тренування. Проте в десанті акцент на особистій підготовці та вихованні лідерських якостей у сержантського складу. На ВОПах, спостережних постах, а іноді і на полі бою саме сержант безпосередньо командує особовим складом. І від його виважених дій залежить життя людей. Сержанти-інструктори, з якими ми спілкувались, вражали своєю мотивацією. Всі вони пройшли АТО/ООС, брали безпосередню участь у боях, знищували ворога, втрачали друзів та головне не втратили віру в перемогу. І залишились у війську.

Ці люди - ядро батальйону: взірець для підлеглих, вчителі для новобранців. Справжні професіонали новітньої української армії. До речі, батальйон афіїльований в УкрПолЛітБриг, тож львівські десантники не раз переймали досвід в іноземних спеціалістів, брали участь у міжнародних навчаннях. Як розповідають хлопці, іноземні партнери теж цікавляться українським бойовим досвідом. Адже за час війни українці набули навичок ведення фактично широкомасштабних бойових дій із застосуванням танкових підрозділів, авіації, артилерії, підрозділів ІПСО…

Тож нашим десантникам є чому навчатись і є чого навчати. І такий потенціал необхідно зберегти в армії. Насамперед це зекономить державні кошти на підготовку особового складу. Адже в сучасних умовах підготовка десантника, який опанував всі зразки озброєння та техніку, знає польову медицину, морально готовий до складнощів обійдеться не дешево. Крім того, такі сержанти своїм прикладом мотивують молодь йти в ДШВ, де девіз «Ніхто, крім нас», - зазначив Анатолій Стельмах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток