ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ДОДАТКОВУ ВІДПУСТКУ УБД?

02.12.2019
ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ДОДАТКОВУ ВІДПУСТКУ УБД?

 

Чи буде компенсація за додаткову відпустку для учасників бойових дій та чому її не можна використати діючим військовим про це в програмі «Юрисконсульт з Оленою Кравченко» говорили з представниками Юридичного департаменту МОУ Каріною Пасічник, Департаменту фінансів МОУ Вадимом Сорокотягою та Управління правового забезпечення ГШ ЗСУ Олександром Марковським.

 

 

 

Влітку 2019 року Верховний суд зазначив, що Припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку, яке може бути реалізовано у один із двох способів:

  • безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду (він може тривати невизначений термін);
  • грошова компенсація відпустки особі.

 

Хто має право отримати додаткову відпустку?

Учасники бойових дій, діючі військовослужбовці.

 

Коли військовий зможе отримати грошову компенсацію?

У разі звільнення.

Наприклад: завершення контракту. За три місяці до звільнення військовий інформує про своє рішення командира військової частини та подає рапорт на грошову компенсацію за невикористані дні щорічної та додаткових відпусток (в тому числі відпустку для УБД) за минулі роки.

Згідно вимог Положення про проходження військової служби.

Як виглядає рапорт на грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку УБД

Рапорт довільної форми, який включатиме в себе:

  1. Наявність підстав для звільнення,
  2. Наявність статусу учасника бойових дій із зазначенням дати коли він був наданий.

З якого року має нараховуватись ця відпустка?

З дати набрання чинності норми Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни від 06.06.2015. І з моменту отримання УБД.

 

 

Як нараховується відшкодування за невикористану додаткову відпустку УБД

 

Порядок розрахунку компенсації за відпустку викладений в Порядку виплати грошового забезпечення і затверджений Наказом № 260 Міністерства оборони України Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам

 

Формула відшкодування:

Розмір щомісячного ГЗ поділяється на кількість днів у місяці(30) і множиться на кількість невикористаних днів відпустки, з того моменту як військовий отримав УБД, але не раніше 06.06.2015. (Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни)


 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток