Як почалась битва за Слов’янськ?

13.05.2020
Як почалась битва за Слов’янськ?

12 квітня 2014 року бойовики захопили місто Слов'янськ, що в Донецькій області.

Саме з цього дня розпочалося силове протистояння на Сході країни між українськими військовими та НЗФ, підконтрольними Росії. 

 

 

 

 

Бойові дії навколо міста Слов'янськ Донецької області точилися у квітні—липні 2014 року під час війни на сході України.

Читайте також: ПЕРШИЙ БІЙ НА ДОНБАСІ

13 травня 2014 року колона із супроводом 95-ї аеромобільної бригади потрапила в засідку неподалік села Жовтневе (іноді зване Октябрським, нині Маячка) Слов'янського району. Колона складалася з двох БТР-80 і трьох вантажівок ГАЗ-66 з мінометами, водою та продуктами в кузові, для забезпечення блокпостів. 

Засідка була влаштована силами близько 20 проросійських бойовиків у кущах біля мосту перед Краматорським водосховищем. Бій тривав протягом години. Було підбито обидва БТР, згоріла одна вантажівка, загинуло 7 бійців 95-ї аеромобільної бригади Збройних сил України, 9 десантників дістали поранення різного ступеня тяжкості та контузії. Молодший сержант Ярослав Голяченко зазнав чотирьох кульових поранень, але відстрілювався і викликав підмогу. Після зачистки території з'ясувалося, що терористи атакували військовослужбовців з підствольних гранатометів, стрілецької зброї. 

Читайте також: 14 КВІТНЯ 2014 РОКУ: ОФІЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Після огляду території на місці засідки виявлено заздалегідь обладнані позиції, контейнери від російських гранатометів РПГ-18 «Муха», РПГ-26 «Аглень» та гільзи від снайперських гвинтівок . Пересувалися бойовики кількома мікроавтобусами та легковими авто. Кілька терористів під час бою також зазнали поранень. За даними Міноборони України, нападники втратили щонайменше 5 бійців.

Читайте також:15 КВІТНЯ 2014 РОКУ НА ПІВНОЧІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ РОЗПОЧАЛИСЬ АКТИВНІ БОЙОВІ ДІЇ

А вже наступної ночі бойові зіткнення стались поблизу села Староварварівка.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток