Як потрапити на платформу ветеранських виробів та українських майстрів рукоділля

Як потрапити на платформу ветеранських виробів та українських майстрів рукоділля

Нещодавно ветеран АТО Денис Антіпов на базі ua.gifts створив маркетплейс-платформу, де ветерани та українські майстри рукоділля зможуть реалізувати свої вироби. Завдяки цій системі усі охочі знайдуть в одному місці цікаві подарунки.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Денисе, розкажи, будь ласка, трохи про себе!

Денис Антіпов: Я був командиром взводу аерозвідки у пятій батальйонно-тактичній групі 81-ї бригади. Брав участь в Антитерористичній операції з 2015 по 2016 рік, до того навчав у КНУ ім. Шевченка корейської мови, де викладаю й досі, а ще займаюся власною справою: виробництвом подарунків, оригінальних речей.

Сергій Жуковський: Що спонукало тебе розпочати свій бізнес?

Денис Антіпов: Хотів займатися підприємництвом ще до Майдану. У мене тоді вже був один із перших в Україні 3D принтерів та ідея займатися 3D друком, але я брав активну участь у Революції гідності. Потім пішов на війну, якось було вже не до бізнесу. Коли повернувся в 2016 році, то змінилася кон’юктура ринку на 3D друк, а я хотів робити щось оригінальне. Тобто я почав із того, що створював оригінальні дитячі набори для творчості, для малювання, 3D малювання пластиком, іграшки. Так почав розвивати ідею.

Сергій Жуковський: Твоя платформа називається “ua.gifts”. Ти працюєш один чи з командою?

Денис Антіпов: Зі мною з перших днів працює мій побратим зі взводу, з яким ми починали службу в нашій бригаді. Звісно, ще багато людей на аутсорсі, які допомагають, приходять і друзі, коли завал. От як зараз було з коронавірусом. Ми виготовляємо захисні щитки для лікарів, для військових медиків. Коли треба допомогти, наприклад терміново потрібно 1000 штук, то друзі дуже допомагають.

Сергій Жуковський: Зараз ви створюєте маркетплейс-платформу, які будуть її функції?

Денис Антіпов: Суть маркетплейс-платформи полягає у тому, що майстер, який щось виготовляє своїми руками, може не створюючи власного сайту, виставити свої товари в інтернет. Не тільки на своїй сторінці в соціальній мережі, а й там, де він одразу може продавати. Проблема багатьох дрібних майстрів — це місце для продажу.

Якщо ти хочеш купити якийсь подарунок зі змістом, ти або йдеш до знайомого ветерана, який цим займається, або шукаєш у гуглі. Я хочу, по-перше, щоб у людей була можливість знайти швидше. По-друге, дати шанс отримати якийсь грошовий потік. Якщо ти вже маєш готовий товар, то чого він в тебе лежить просто на поличці?

Що пропонується? Дуже прості умови. Майстер каже, скільки він хоче отримати грошей на руки за свою роботу, ми фотографуємо виріб. Ветеран одразу при реєстрації може мати опис своєї справи, це не буде «No name» робота. Опис робиться українською та англійською мовами, бо можливе відправлення закордон. Кожен має свою власну сторіночку, це повністю функціонуючий сайт.

Яка комісія? Звісно, хотілося б робити все це безкоштовно, але це так не працює. Нам просто не вистачить ресурсу, тому що це дуже дорого. І перекладачу заплатити, і за те, щоб виставили на сайт — сфотографувати. Це все гроші! Тому націнка 20% від суми, яку хоче отримати майстер. Це дозволяє функціонувати сайту. Ми по суті робимо за майстра всю роботу, ми і на пошту відправимо, і поспілкуємося з замовником.

Сергій Жуковський: Як скористатися вашою платформою?

Денис Антіпов: Зателефонувати на номер, який є на нашому сайті, або написати мені на сторінку в фейсбуці та надіслати опис своєї ветеранської справи. Ми вже далі пояснимо. Єдина важлива вимога, щоб хоча б одна одиниця товару була в нас, бо людям іноді треба подарунок “на вчора”. У нас є шоу-рум у Києві, де можна прийти і подивитися всі товари. Також, якщо треба,  ми можемо відправити замовлення в той же день.

Люди долучаються, бо це дійсно зручно і вигідно. Наша мета — допомогти тим людям, які класно роблять, але не вміють продавати. Талановита людина — талановита в всьому, але іноді їй треба допомогти.

Сергій Жуковський: Як знайти ваш ресурс?

Денис Антіпов: Набрати в пошуку “ua.gifts” або написати на мою сторінку у фейсбук. Ще бонус для ветеранів: в загальному пошуку під кожним товаром є кнопка “показати вироби цього майстра”.