Як працює школа підготовки фахівців ПТРК

02.04.2020
Як працює школа підготовки фахівців ПТРК

На Львівщині відчинила двері Школа протитанкової артилерії. Кого і чому навчатимуть у цьому закладі, в ефірі Армія FM розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

 

"З 2018 року в 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ у Старичах діє Школа підготовки фахівців протитанкових ракетних комплексів. Відтоді тут навчають операторів сучасних українських ПТРК «Стугна-П» та «Корсар». Це дуже ефективна високоточна зброя для знищення танків та багатьох інших цілей. Однак робота операторів полягає не лише у пуску протитанкової ракети. Вони мають непомітно та безпечно вийти на позицію, дочекатися цілі, інколи на це може піти більше доби, успішно знищити її та неушкодженими повернутися в безпечне місце. Опанувати такі навички відтепер можна  у Школі.                                                                                                     

Тривалість навчання -  45 діб. Підготовка подібна до навчання снайперських пар. Добір, тренування – надзвичайно ретельні і жорсткі. Зі ста претендентів іноді менше половини доходять до випуску і отримують відповідний сертифікат. Ось зразок типового завдання для слухачів: після отримання розпорядження висунутися в зазначене місце, при цьому оминути міни, розтяжки і вибухові пастки, провести добу на позиції, незалежно зима це чи літо, світить сонце чи ллє дощ. Виявити ціль, успішно її знищити і повернутися в пункт збору.

Викладачі – військові з величезним практичним досвідом застосування комплексів. Вони не з чуток знають, що це таке – повертатись на захищені позиції свого ВОПу після пострілу під вогнем противника. Час від часу у Школі проходять збори і конференції, де за одним столом збираються інженери та розробники комплексів, практики, тобто військові з різних бригад, які реально працюють на фронті з цією зброєю, їхні командири та начальники.

Втім, «Корсар» і «Стугна-П» – це не вся протитанкова зброя в арсеналі наших військ. Є ще й інші ПТРК – «Фагот», «Метис». Також ПТРК, що базуються на рухомих засобах «Штурм-С», «Конкурс», є протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра». Тож Школа почала готувати й фахівців для застосування цього озброєння. Тепер тут готуватимуть фахівців за сімома напрямами.

Немає сумніву, що ці курсанти пройдуть найкращу підготовку. Для навчання тут створено всі умови. Є відповідні полігони, сучасні тренажери.  Відтепер зможуть тренуватися до 200 військовослужбовців одночасно. Також тут вже навчають штатні бойові обслуги. Тобто не одного оператора, а весь бойових розрахунок, який потім повернеться у свою військову частину, а згодом – в район ведення бойових дій. Кожен, хто пройшов навчання і має сертифікат, отримуватиме надбавку до грошового забезпечення. Ось так далеко від лінії фронту, в глибокому тилу тренуються армійці, які потім змушують ворога зменшувати свою активність на лінії розмежування, відбивають бажання провокувати та застосовувати бронетехніку", - розповів Назаркевич.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток