Зараз в ефірі:

Як працюють військові медзаклади в період карантину?

02.05.2020
Як працюють військові медзаклади в період карантину?

Чи безпечний у цей час похід до лікаря? Як у медзакладах проводиться дезінфекція та в який час можна звертатися до військових медиків у період обмежувальних заходів?

 

 

 

 

 

 

Про це в ефірі Армія FM розповів начальник санітарно-епідеміологічного управління Командування медичних сил ЗСУ Сергій Моргун.

Олена Кравченко: Чи можна нині звертатися до військових медиків із проблемами, не пов’язаними із коронавірусом?

Сергій Моргун: У штатному режимі працюють всі лікувальні заклади Міністерства оборони України. Тому наші лікарі готові надати допомогу 24/7.

Олена Кравченко: Чи безпечний похід до лікаря, наприклад, у військовий шпиталь?

Сергій Моргун: Небезпеки немає. Головне, прямуючи до лікувального закладу, треба дотримуватись правил гігієни і використовувати засоби індивідуального захисту.

У кожному військово-медичному клінічному центрі і військовому госпіталі встановлена кратність проведення дезінфекції. Здійснюється знезараження і приміщень,  і поверхонь, яких торкаються люди.

Всі медзаклади в достатній кількості забезпечені дезрозчинами. Медичний персонал пройшов тренінги щодо запобігання розповсюдженню захворювання. Тож звертайтесь, допомогу отримаєте своєчасно.

Олена Кравченко: Чи змінився алгоритм відвідування медзакладів?

Сергій Моргун: У лікувальних закладах посилені режимні заходи. Є низка розпоряджень щодо зменшення відвідування близьких та родичів хворих.

Олена Кравченко: Чимало повідомлень у соціальних мережах про нестачу донорської крові. Адже через карантинні обмеження люди бояться приходити в медзаклади. Яка ситуація у ЗСУ?

Сергій Моргун: У Збройних Силах України нестачі крові чи її компонентів немає. Нещодавно Головнокомандувач ЗСУ, начальник Генштабу, командувач Сухопутних військ, командувач Медичних сил здали кров. Наш центр крові приймає донорів, але обмежено, через карантин.

У нашому центрі крові є єдиний в ЗСУ апарат Architect, який виявляє майже всі небезпечні інфекції – гепатити, сифіліс у крові. Тож ви не тільки можете допомогти військовослужбовцям, а й перевірити свій стан здоров’я.

Олена Кравченко: Куди донорам звертатися, щоб здати кров?

Сергій Моргун: Телефоном можна дізнатися години прийму, які потрібно мати документи, які правила здавання крові. У кожному лікувальному закладі є сайт, приймальні відділення, тож звертайтесь. У Києві є й гаряча лінія, де можна дізнатись усю потрібну інформацію.

 

Поради для військовослужбовців, як захиститися від COVID-19,  від Сергія Моргуна

 

Уникати близького контакту з людиною, яка має будь-які ознаки захворювання.

Якомога менше перебувати поряд із людьми, які мають застудні захворювання.

Часто мити руки.

Провітрювати та дезінфікувати приміщення.

Набувати корисних звичок, бути фізично активними, якісно харчуватись та відпочивати.

Не вдаватись до самолікування. Якщо є клінічні прояви, які нагадують ГРЗ чи інші, одразу звертатись до військових лікарів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток