Зараз в ефірі:

Як правильно використовувати свої сильні риси характеру

29.09.2020
Як правильно використовувати свої сильні риси характеру

Які риси характеру заважають нам на службі та в особистому житті, а також які страхи блокують наш успіх - у програмі «Ранкова кава» розповів психолог Сергій Устименко.

 

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Коли остаточно формується характер людини і чи можливо його змінити у зрілому віці?

Сергій Устименко: Чим ми молодші і гнучкіші, тим легше змінювати характер. А загалом характер — це наші звички реагувати певним чином на якісь зовнішні подразники.

Анастасія Сіроговська: На Вашу думку, які якості найчастіше заважають в роботі та особистих стосунках?

Сергій Устименко: Якщо ми сприймаємо негативно зовнішній світ, то не бачимо можливостей. Якщо негативно сприймаємо себе, то це впливає на самооцінку. Також часто людям бракує відповідальності в широкому сенсі, тобто здатності взяти відповідальність за своє життя, за свої стани та емоції.

Анастасія Сіроговська: Якщо людина на роботі не висловлює свої ідеї через страх несхвалення від керівництва, що з цим робити?

Сергій Устименко: Зазвичай люди бояться висловлювати свої думки через невпевненість у собі. А впевненості у них немає, бо вони не знають свої сильні риси і не вміють їх використовувати. Людина з низькою самооцінкою сприймає як належне свої кращі якості і концентрується на тому, що їй не подобається.

Я часто даю своїм клієнтам завдання: написати 100 сильних рис характеру. Щоб було легше, раджу згадати 100 своїх досягнень. І ще дуже важливе ставлення до помилок. Їх не треба боятися. Якщо ви не робите помилок, то стоїте на місці.

Анастасія Сіроговська: Коли здається, що дієш правильно, а керівництво робить зауваження, як бути в цьому випадку?

Сергій Устименко: Робота – це також стосунки. Як і в родині, на службі ми повинні враховувати бажання іншої сторони. Якщо нам кажуть, що щось не так, треба дослухатись. Маємо зробити вибір: або взяти до уваги поради, або шукати інше місце роботи, де погляди співпадатимуть. Загалом корисно звірятись із зовнішнім світом. Якщо людина хоче мільйон, а її посада по ринку оцінюється в 10 тисяч, то їй потрібно розширювати свій список навичок і кількісно і якісно, аби досягти бажаного.

Анастасія Сіроговська: Що робити людині, якщо вона почувається недооціненою?

Сергій Устименко: Якщо людина працює, щоб її похвалили, можливо, в неї є якісь невирішені внутрішні питання. Бо ж загалом ми працюємо не для похвали, а щоб зробити щось корисне. Людина не повинна бути залежною від того, хвалять її чи ні. Щодо оплати праці, то якщо спеціалісти вашого рівня отримують на ринку значно більшу зарплатню, то потрібно себе запитати, чому ви все ще на цьому місці. Можливо, людина працює не тільки задля грошей, а й виконуєте якусь важливу місію. Якщо ж робота не подобається і за неї мало платять, то варто її змінити.

Анастасія Сіроговська: Як позбавитись від звички порівнювати себе з іншими?

Сергій Устименко: Можна порівнювати себе з іншими, а можна зі самим собою. Тут є два варіанти: порівнювати себе із собою в минулому, щоб з’ясувати, наскільки ми розвиваємось, а можна порівнювати себе із собою ідеальним. Тож порівнювати – це нормально, але важливо пам’ятати, що неможливо бути кращим в усьому.

Анастасія Сіроговська: Які риси характеру найчастіше заважають нам в особистому житті?

Сергій Устименко: Як і в робочих, так і в сімейних стосунках заважає негативізм. Для себе ж корисно випромінювати позитивні емоції, але вміти сприймати негатив від інших людей.

Анастасія Сіроговська: Але ж не може людина на все реагувати позитивно?

Сергій Устименко: Загалом може. В будь-якому факті ми можемо знайти як щось позитивне, так і негативне. Якщо цю навичку розвивати, з часом ви будете все більше бачити позитиву.

Анастасія Сіроговська: Причини виникнення страху поразки зрозумілі, а як виникає страх удачі?

Сергій Устименко: Зазвичай люди в цьому випадку бояться змін у житті. Адже, наприклад, потрібно буде переїздити в інше місце, або змінити коло спілкування. Але також може бути страх, що під дією успіху будуть проявлятись негативні риси характеру. Тому зазвичай страх успіху полягає в страху наслідків успіху. Але не всі страхи є негативними. Адекватні страхи мають під собою якесь підґрунтя. Якщо людина стоїть на даху будинку, в цьому випадку причина страху зрозуміла.

Анастасія Сіроговська: Яким чином людина може сформувати здорову самооцінку?

Сергій Устименко: Треба розуміти свою систему цінностей, переконання. Ви маєте усвідомлювати, що система цінностей іншої людини не може повністю співпадати із вашою. Наприклад, якщо риба спробує стати птахом, вона завжди почуватиметься недолугою.

Фото: 73 морський центр СпП ім кошового отамана Антіна Головатого

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток