Як провести Чистий четвер з користю?

Як провести Чистий четвер з користю?

Чистий четвер у 2020 році припав на 16 квітня. День ще називають Страсний четвер. Це спогад про Таємну вечерю, коли Христос востаннє зустрічається з 12 учнями, перш ніж його зрадив один із них. 

 

 

 

 

 

Чистий четвер – таку назву свято отримало, адже саме цього дня Христос омив ноги своїм учням на Таємній вечері. Він також встановив Таїнство Євхаристії. Звідси пішла й головна традиція Чистого четверга – навести лад у будинку, ретельно все вимити, випрати й самому покупатися ще до сходу сонця. Очищення має бути не лише фізичне, але й духовне: треба молитися, відмовлятися від поганих звичок та не грішити навіть подумки.

Армія ФМ зібрала для вас добрі традиції, прикмети та повір'я на Чистий четвер. Що не можна робити, а що треба робити цього дня.

У Чистий четвер треба:

- купатися. Вважається, що в цей день вода має особливі властивості, спроможні оздоровити дух і тіло;

- прибирати. Вважається, що можна знайти загублені речі та навіть привернути судженого. Здавна існує повір'я: якщо  в Чистий четвер не приберете свого будинку,  наступний рік пройде у смутку і сварках; 

- потрібно постити. Навіть коли готуєте великодні частування, куштувати цю їжу не можна. 

Що не можна робити у Чистий четвер:

- не можна залишати будинок або квартиру неприбраними. Вважається, що весь майбутній рік через це буде нещасливим;

- забороняється виливати воду, якою мили в будинку, на території двору. Наші предки вірили, що вода в Чистий четвер забирає весь негатив, а якщо її вилити у дворі, то і погана енергія залишиться;

- не можна залишати брудний посуд і брудну білизну;

- не дозволяється прибирати квартиру після Чистого четверга перед Великоднем;

- заборонено в цей день сваритися, робити капості і залишати у своєму житті негатив. Необхідно очистити  думки і душу від поганих помислів;

- у Чистий четвер не можна влаштовувати гучні свята, відзначати дні народження з танцями й піснями, а також битися; 

- не можна брати й давати в борг. У першому випадку на погашення боргу піде цілий рік. У другому — гроші та удача підуть із дому. Також з тієї ж причини небажано дарувати подарунки й робити великі закупи.

Тільки прибравши в будинку і помолившись, можна починати приготування писанок, крашанок і пасок. Вважається, якщо паски вийдуть хорошими, то і весь рік буде щасливим, і навпаки.