Як провести найскорботніший день Великого посту

Як провести найскорботніший день Великого посту

Страсна, або Велика п'ятниця - це день останнього тижня Великого посту перед Великоднем. Вона присвячена спогадам про страждання Ісуса Христа. Саме в цей день своєю болісною смертю на Голгофі Ісус Христос приніс жертву, відкупляючи нею всі гріхи людські. 

 

 

 

 

У цей день Ісус Христос, засуджений до розп'яття, з терновим вінком на голові ніс свій хрест на Голгофу, де згодом на ньому був розп'ятий. Згідно з переказами, Ісус провисів на хресті близько шести годин. Останніми його словами були: "Звершилося... Отче! В руки Твої віддаю дух Мій". 

Щоб переконатися в смерті розп'ятого, один із вояків проколов його ребро, з якого витекли кров і вода, – за одним із тлумачень, символи майбутніх таїнств Євхаристії та Хрещення.


У Страсну п'ятницю треба присвятити себе роздумам над подіями цього дня, які описані в Євангеліях. Категорично заборонено працювати, але можна  готувати великодні паски.
У народі збереглися прикмети на Страсну п'ятницю, що допомагали передбачити особисте майбутнє. Для цього, прокинувшись, відразу бігли до вікна. 

Що перше побачиш, того і в майбутньому році чекай:

- птах - до приємних знайомств і хороших новин; 

- кішка – до статку; 

- собака – до смутку;

- молодий чоловік – до здоров’я;

- молода жінка – до добробуту;

- літній чоловік – до хвороб;

- ціла родина – до порозуміння з рідними. 

Щодо погоди, якщо  на Страсну п'ятницю День видався сонячним -  це до врожаю хліба. Буде похмуро - на городах весь рік чекай багато бур’янів. Якщо дощ пішов - весна теж буде вологою і дощовитою.