Зараз в ефірі:

Як розпізнати фахівця та знайти саме свого психолога?

21.01.2022
Як розпізнати фахівця та знайти саме свого психолога?

Психолог та психотерапевт Тетяна Марініна в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіла про те, як відрізнити кваліфікованого психолога від непрофесіонала, а також як знайти саме свого фахівця.

 

 

 

 

 

Тетяна Марініна психолог медичної практики, психофізіолог, психотерапевт травмофокусованого напрямку психології, біотерапевт. Ще на Майдані працювала у кризовій службі. З початком війни пішла у госпіталь волонтером. Пройшла курс у Києво-Могилянській академії за ізраїльсько-американським проєктом. Має приватну практику, надає безкоштовну психологічну допомогу учасникам бойових дій та членам їхніх родин. Нині Тетяна Володимирівна знімається у документальному серіалі "Донбаський синдром". Там вона, зокрема, даватиме поради військовослужбовцям, як знизити рівень тривожності, як заснути, як нормалізувати фізіологічний стан і навіть як діагностувати у себе чи близьких ПТСР.

Анастасія Сіроговська: Тетяно Володимирівно, як ви називаєте людей, з якими працюєте?

Тетяна Марініна: Правильно казати клієнти, бо пацієнти у медиків, але мені більше подобається слово «реабілітанти», бо я займаюся відновленням соматичного, психоемоційного та психофізіологічного стану.

Анастасія Сіроговська: Як зрозуміти, що психолог є професіоналом?

Тетяна Марініна: По-перше, має бути диплом про академічну вищу психологічну освіту. Мені особисто не хотілося б потрапити, наприклад, до лікаря-мікрохірурга, який має лише якісь курси з психології. На жаль, у нас дотепер немає на законодавчому рівні закону про захист нашого психічного здоров’я. Навіть попри те, що вже 8 років триває гібридна війна і шквал психотехнік накрив нашу країну. Тож псевдопсихологи з сертифікатами дозволяють собі втручатися в психологічний простір іншої людини і це ніяк не регулюється. По-друге, у психолога має бути спеціалізація. Наприклад, фахівець клінічної практики може відповісти на питання, пов’язані з тривожним станом клієнта. Психологія, як і всі професії, не стоїть на місці: розвиваються нові підходи, техніки задля оптимізації кращого самого себе. Психолог, який чітко усвідомлює власну межу компетенції, добре розуміє, де впорається сам, а де потрібно спрямувати людину до іншого спеціаліста. Важливо, щоб психолог не нашкодив, адже він втручається в ваш психологічний простір. Якщо психолог діагностує приступи агресії, суїцидальні думки, він має аргументувати клієнту необхідність відвідин психіатра. На жаль, в нашій країні дуже низький рівень психічної культури. Якщо людина зламала руку, звертається до хірурга, а от до психіатра ніхто йти не хоче.

Анастасія Сіроговська: Через який час, якщо результату немає, клієнт може зробити висновок, що психолог недостатньо компетентний?

Тетяна Марініна: Такі висновки можна робити після 3-4 візиту до психолога. Потрібно підвищувати власний рівень компетентності, саморефлексію. Задайте собі запитання: ,,Як я почуваюся?” Іноді навіть психолог тягне людину в болото, в якому вона вже сиділа, а не до розвитку.

Анастасія Сіроговська: Якщо людина звертається щоразу до іншого психолога, про що це свідчить?

Тетяна Марініна: Вона шукаєте людину, з якою їй буде комфортно, і це нормально.

Анастасія Сіроговська: Скільки сеансів щонайменше потрібно для досягнення стійкого результату?


Тетяна Марініна: Все індивідуально. Наприклад, якщо потрібна психологічна консультація, коли людина ділиться своєю історією, після чого їй стає легше, проходить тести на зниження рівня тривожності, то буває достатньо і одного сеансу. Але якщо є психологічна травма, процес психотерапії може зайняти 12-18 сеансів.

Анастасія Сіроговська: Як зрозуміти людині, що потрібно до психіатра?

Тетяна Марініна: Коли людина постійно дратується, знижується пам’ять, вона погано спить і має суїцидальні думки.

Анастасія Сіроговська: Психолог має пояснити, як правильно діяти, чи ставати правильні питання?

Тетяна Марініна: Психолог може давати рекомендації, підводити людину до певних розумінь. Він має зробити так, щоб людина сама керувала своїм життям, а не робити це за неї. Для мене важливо передати свої знання клієнту.

Анастасія Сіроговська: Але ж люди, особливо які пережили травму внаслідок бойового стресу, не надто охоче відкриваються психологам…

Тетяна Марініна: Люди, які пережили психологічну травму внаслідок бойового стресу, завжди перебувають у внутрішньоособистісному конфлікті, який пригнічує їх психічну енергію, заважає їсти і спати. Все це призводить до проявів соматичних захворювань. Тож допомога їм потрібна.

Анастасія Сіроговська: Що б ви порадили людям, які бояться йти до психолога?

Тетяна Марініна: Найперше піклуватися про себе, тим паче під час гібридної війни. Слід виробляти способи захисту від психотехнік, завдяки яким маніпулюють індивідуальною і масовою свідомістю. І в цьому вам може допомогти психолог.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток