Зараз в ефірі:

Як створювались Повітряні сили України

02.08.2020
Як створювались Повітряні сили України

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 27 червня 2007 року і відзначається у першу неділю серпня. Цим Указом визнається таким, що втратив дію, Указ Президента України, підписаний 2-го липня 1997-го року «Про День Військ Протиповітряної оборони». Це пов’язано з тим, що в 2004-му році внаслідок об’єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил були утворені сучасні Повітряні сили України.

 

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення у 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне із найпотужніших у Європі авіаційних угруповань із сучасними літальними апаратами. На базі цього угруповання 17 березня 1992 року були створені Повітряні Сили України.

Українські Повітряні сили є потужним та ефективним родом військ, що боронить повітряний простір нашої держави. Повітряні сили - один із головних носіїв бойового потенціалу Збройних Сил України.                                                                                                                           
Нині Повітряні сили мають бомбардувальну, винищувальну, штурмову, розвідувальну, транспортну авіацію. У складі Повітряних сил Збройних сил України не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, зокрема зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська. Разом із тим, до них входять окремі військові частини і підрозділи спеціальних військ – розвідувальних, інженерних, радіаційних, хімічного і бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного і медичного забезпечення та інші. В складних умовах сучасної повітряної обстановки екіпажі авіаційних бригад, обслуги зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів і вдень і вночі несуть бойове чергування, упевнено виконують польотні завдання та виявляють і супроводжують повітряні цілі.

Сьогодні Повітряні Сили Збройних Сил України надійно виконують поставлені перед ними завдання в системі захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Професійні та ефективні, Повітряні сили здатні перешкоджати намірам агресора щодо здійснення широкомасштабних наступальних операцій.

Підготовка фахівців для цього виду військ здійснюється в Харківському університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба. На озброєнні Повітряних сил літаки МІГ-29, Су-27, Су-25, Су-24, Су-24МР, Л-39, Іл-76, Ан-26, Ан-24, Ан-30, Ту-134, гелікоптери Мі-8, Мі-9, зенітні ракетні комплекси С-300 та «Бук» різних модифікацій.

У День Повітряних сил Збройних Сил України Армія FM приєднується до привітань на адресу всіх, хто пов’язав своє життя з Повітряними силами України. Честь і слава Вам, герої неба, за сміливість, відвагу та сумлінне служіння народові України!                                                                                                               

Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток