Зараз в ефірі:

Як військовий має виходити на самоізоляцію?

16.04.2020
Як військовий має виходити на самоізоляцію?

 

В яких випадках військовий має вийти на самоізоляцію, до кого армієць повинен звернутися при перших ознаках COVID-19 та як повертатися на службу після захворювання, розповів начальник Управління правового забезпечення Генерального штабу ЗСУ полковник Юрій Бобров.

 

 

 

Олена Кравченко: Чи є механізм виходу на самоізоляцію і куди звертатися?

Юрій Бобров: Такий механізм є. З цією метою Управління правого забезпечення ГШ ЗСУ 6 квітня розробило рекомендації органам військового управління. Згідно зі статтею 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України SARS-CoV-2 Кабінет Міністрів ухвалив постанову від 11.03.2020 року №11 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Згідно з постановою, військовослужбовці, які контактували з хворими на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом, або хворіють на цю хворобу та не потребують госпіталізації, є особами, що потребують самоізоляції.

Саме поняття «самоізоляція» визначене цією постановою. Тобто особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватись від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, зобов’язані утриматися від відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках лише місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами тощо.

Особи, які відвідували країни або регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, крім випадків водіїв, обслуговуючого персоналу, вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських суден (перелік визначено постановою) вважаються такими, що мали контакт із хворими і підлягають обов’язковій обсервації протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціальних закладах, які визначаються Київською міською та обласними державними адміністраціями.

З метою встановлення єдиного порядку самоізоляції, звільнення від виконання службових обов’язків військовослужбовців командирам, начальникам органів військового управління ЗС України пропонуємо таке:

- термін самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції, визначати на підставі висновку лікаря.

Довідково: згідно зі статутом Внутрішньої служби ЗС України, офіцери та військовослужбовці служби за контрактом за висновком лікаря для лікування можуть залишатися вдома.

- після закінчення терміну самоізоляції військовослужбовці, в разі потреби, проходять повторний медичний огляд.

- про звільнення від виконання службових обов’язків офіцерів, військовослужбовців військової служби за контрактом та про їхній вихід на службу після хвороби оголошується в наказі по військовій частині.

 

Тобто у разі потреби видається наказ по військовій частині, і військовослужбовець перебуває вдома. Після повернення його із самоізоляції видається відповідний наказ щодо повернення до виконання службових обов’язків.

Рекомендації Управління правового забезпечення розіслало всім органам військового управління та 6 квітня вони опубліковані на офіційній сторінці Юридичної служби ЗС України в мережі Фейсбук.

Олена Кравченко: Тобто хворому військовослужбовцю спершу потрібно звернутися до лікаря, наприклад в санчастину, отримати довідку, а вже потім дотримуватись режиму самоізоляції, якщо він має симптоми коронавірусу?

Юрій Бобров: Так. А щодо осіб, які контактували з хворими або перебували за кордоном, в країнах зі спалахом пандемії COVID-19, вони підлягають обов’язковій обсервації або самоізоляції. Можна навіть без висновку лікаря  командирам віддавати наказ про ізоляцію такого військовослужбовця.    

Олена Кравченко: Якщо в підрозділі немає санчастини,  звертатися у військові шпиталі?

Юрій Бобров: У військові шпиталі, але в кожному батальйоні є фельдшер. Є роти, які окремо несуть службу, там може не бути військового лікаря чи фельдшера, тоді слід звертатися до цивільних лікарів і ухвалювати рішення згідно з їхніми рекомендаціями.

Олена Кравченко: Чим відрізняється ізоляція від самоізоляції?

Юрій Бобров: Самоізоляція –  в разі підозри на захворювання. А ізоляція – підтвердження хвороби військовослужбовця або у випадку контактів із хворими, в яких підтверджено лікарями захворювання на COVID.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток