Як військовим отримати міжнародний сертифікат про щеплення проти COVID-19

22.08.2021
Як військовим отримати міжнародний сертифікат про щеплення проти COVID-19

Близько пів року в Україні триває кампанія з вакцинації проти коронавірусу. Саме щеплення проти COVID-19 дає можливість подорожувати світом без будь-яких тестів і самоізоляції. Треба лише під час проходження прикордонного контролю у країні в’їзду надати сертифікат міжнародного зразка. Про це повідомляє АрміяInform.

 

 

 

Військові ЗСУ одні з перших серед українців отримали щеплення проти COVID-19. Проте відразу почали виникати чутки, ніби вакцинація, проведена у військових шпиталях чи медпунктах, не дає права на отримання документа міжнародного зразка. Чи дійсно військові залишаються обмеженими у праві на отримання такого сертифіката?

За словами завідувачки інфекційного відділення Маріупольського військового шпиталю Аліни Тараповської, якщо військовослужбовець вакцинувався у шпиталі у місці постійної дислокації, він може попросити посадових осіб військового лікувального закладу занести інформацію про щеплення до всеукраїнської бази E-Health, а згодом отримати сертифікат у сімейного лікаря. Але це можливо за умови наявності укладеної угоди з лікарем у закладах сімейної медицини МОЗ.

У разі вакцинації під час виконання службових обов’язків у районі проведення ООС на кожного військового медпрацівники готують карту профілактичних щеплень. Цю форму встановленого зразка завіряють у лікувальному закладі, бригада якого проводила вакцинацію, й віддають щепленій особі.

Після прибуття до пункту постійної дислокації військовослужбовцеві залишається звернутися до лікаря, який має доступ до електронної бази. За наданою формою інформацію про отримане щеплення медик вносить у базу E-Health, а потім видає сертифікат міжнародного зразка, – розповідає лікар.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток