Як захопили Донецьк?

06.04.2020
Як захопили Донецьк?

6 квітня 2014 року озброєні бойовики оточили та захопили приміщення Донецької обласної державної адміністрації, що поклало початок окупації міста проросійськими бандформуваннями. 

 

 

 

 

 

Активізація сепаратистського руху в Донецьку відбулась одразу ж після завершення Революції Гідності та втечі тодішнього президента України Януковича до Росії. Під безпосереднім керівництвом кремлівських кураторів впродовж березня під будівлею Донецької ОДА проходили мітинги, лунали проросійські гасла і заклики про приєднання до Росії. Український прапор неодноразово змінювався на російський триколор. 

6 квітня близько 2 тис. проросійських мітингувальників зібралися на площі Леніна. Після закінчення мітингу протестувальники пройшли вулицею Артема до будівлі Донецької ОДА. Розпочався штурм, сутички з міліцією. Після того як двом групам сепаратистів вдалося проникнути у двір і в саму будівлю, а зовні у вікно будівлі була кинута граната, — силовики відступили, будівля опинилася під контролем сепаратистів, над обладміністрацією вивісили прапори Росії та «ДНР». 

Після захоплення ОДА протестувальники оприлюднили резолюцію, в якій зажадали негайного скликання позачергової сесії Донецької обласної ради та ухвалення нею рішення про проведення референдуму задля входження до складу Росії. Наступного дня, 7 квітня 2014 року, у сесійній залі будівлі Донецької ОДА сепаратисти проголосили «декларацію про суверенітет Донецької народної республіки» на території Донецької області.

Так в життя мирних громадян увірвалися невідомі досі явища: звуки обстрілів, люди побачили перші зруйновані будинки у населених пунктах, пережили вимкнення світла, газу внаслідок обстрілів. З’явилася інформація про перші жертви серед мирного населення. Донецьк заполонили озброєні люди, воєнна техніка. Натовпи людей під триколорами шалено кричали про бажання приєднатися до Росії. Все було, як у фільмі жахів. 

Відтоді люди стали заручниками ситуації, а Донецьк і область - «гарячою точкою», де не вщухають воєнні дії. Внаслідок боїв між бандугрупованнями та Збройними силами України, а також численних диверсійних актів місто зазнало руйнувань, а чимало його мешканців змушені були залишити рідні домівки.     

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток