Зараз в ефірі:

Яка вона, молодь 21 століття?

12.08.2021
Яка вона, молодь 21 століття?

12 серпня світ відзначає День молоді. Свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 1999 року. Рішення про Міжнародний день молоді підтримали на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 р.

 

 

 

 

В Україні День молоді відзначали в останню неділю червня, але «з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій та рухів» у 2021 році Президент установив в Україні День молоді, який відзначатимуть щороку разом з усім світом 12 серпня.

За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, наразі молодих людей у віці до 35 років становить 3,5 мільярда людей. З них більше пів мільярда живуть в бідності. У той час, як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних.

Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців. Як зазначають в ООН, політична нестабільність, волатильність ринку праці, а також обмежене поле для залучення молоді у політичне і соціальне життя призводять до зростаючої ізоляції молодих людей.

В Україні приблизно 11 млн молодих людей у віці від 14 до 35 років. І можна сказати, що саме молоді українці є основною рушійною силою змін та перетворень, які відбуваються в країні. Молодь брала найактивнішу участь у Революції Гідності у 2014 році. А від початку російсько-української війни молоді люди одними із перших взялися за зброю, захищаючи рідну країну від агресора. І сьогодні у лавах української армії на передовій поруч із досвідченими бійцями служать молоді військові, які мужньо протистоять ворогу.

Головна риса нинішнього покоління молоді – технологічність. Люди буквально виросли з різними гаджетами у руках. Через безперервний потік інформації нинішня молодь набагато швидше її сприймає. У сучасних умовах розвитку та цифровізації суспільних процесів саме молоді й креативні люди просувають ідеї диджиталізації та інформатизації, сприяють підвищенню рівня медіаграмотності та впроваджують нові методи комунікації.

Згідно з даними національного соціологічного дослідження «Що українці знають і думають про права людини», головною цінністю молоді українці вважають свободу. Кожна друга молода особа в Україні цінує право на справедливий суд, а кожна п’ята вважає найважливішим право на шлюб та рівноправність у шлюбі.

На відміну від людей старшого покоління, молоді українці менш схильні очікувати від держави соціальних благ і готові самі вирішувати власну долю.

Згідно з дослідженням Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, у світі серед молоді знижуються показники вживання алкоголю і тютюну. У цілому молодь більш оптимістична щодо майбутнього і більш схильна до змін, плануючи життя наперед.

Хоча психологи і відмічають у молодих людей схильність до депресії та самотність, сучасне покоління у більшості задоволене своїм життям.

Фото: Інститут Військово-Морських Сил НУ "ОМА" та Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток