Які дії є корупційними

18.09.2020
Які дії є корупційними

Як діють на упередження в ЗС України щодо запобігання корупції, в ефірі Армія FM розповів заступник начальника Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України Віктор Осадчук.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: Як давно в Міністерстві оборони виникла ідея створення Управління з питань запобігання та створення корупції?

Віктор Осадчук: Відповідно до антикорупційного законодавства, в Міноборони України в 2012 році був створений уповноважений підрозділ, до якого входили відділ запобігання та відділ виявлення корупції.

Ірина Зінчук: Чи змінились завдання, покладені на ваше відомство з початку заснування?

Віктор Осадчук: Загалом завдання незмінні – це розроблення антикорупційної програми, надання методологічної допомоги органам військового управління та військовим частинам, перевірка подання декларантами декларацій, здійснення перевірок та службових розслідувань щодо виявлення корупційних правопорушень.

Ірина Зінчук: Які дії підпадають під визначення корупційних, адже це не тільки спроба дати хабар?

Віктор Осадчук: Сам термін корупції пов'язаний із службовою діяльністю посадової особи. Так, більшість вважає, що хабар є основним індикатором корупції, а насправді цей термін набагато ширший. Це отримання неправомірної вигоди не тільки в коштах, а й надання послуг, подарунків, переваг при оформленні на роботу, про проходженні подальшої військової служби.

Ірина Зінчук: Чи діють на упередження в оборонному відомстві щодо запобігання корупції?

Віктор Осадчук: Таку роботу здійснює відділ запобігання корупції. Ми розробили плакати, що таке конфлікт інтересів, порядок декларування подарунків посадовцями. Військовослужбовці можуть відсканувати на плакатові QR-код, таким чином відкрити посилання на нормативно-правові акти, які передбачають певну діяльність. Також завдяки цьому коду небайдужі громадяни можуть повідомляти про факти корупції, які надходять на нашу захищену скриньку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток