Янгол-охоронець з позивним Скажена. Перші роковини загибелі…

Янгол-охоронець з позивним Скажена. Перші роковини загибелі…

 

 

«Не встигнути доїхати до пораненого»… Саме такий був найбільший страх військового медика Ірини Шевченко.

Проте за час служби вона встигла вивезла з-під вогню бойовиків десятки поранених військовослужбовців.

 

 

Ірина була активною учасницею Революції гідності херсонського Євромайдану. Згодом стала волонтеркою «Херсонської чайки», допомагаючи армії на кордоні з Кримом. Потім почалася війна, а з нею поїздки на східний фронт.

Контракт із ЗСУ підписала 11 травня 2015 року. Службу проходила санітарним інструктором медичного пункту 503-го батальйону морської піхоти в 36-й окремій бригаді морської піхоти.

Ірина Вікторівна була щедра душа, адже все зароблене витрачала на продукти з яких усю ніч пекла пироги на фронт. Навіть після того як стала військовослужбовцем 36-ї бригади полюбляла готувати всілякі смаколики та опікуватися бійцями. Для багатьох вона стала другою мамою…

1 липня 2020 перші роковини загибелі Ірини Вікторівни та старшого матроса Сергія Майбороди. Під час виїзду на евакуацію пораненого поблизу села Водяне бойовики почали обстрілювати санітарний автомобіль з ПТРК. В результаті прямого влучення ракети водій Сергій загинув на місці, а Ірина була смертельно поранена. Її терміново доправили до 61-го військового госпіталю в Маріуполі, де її серце зупинилося.

Ірина Вікторівна нагороджена орденом «За мужність» III ступеня та II ступеня (посмертно).