Зараз в ефірі:

Ярмарок вакансій для ветеранів АТО/ООС: пошук роботи просто із дому

12.07.2021
Ярмарок вакансій для ветеранів АТО/ООС: пошук роботи просто із дому

IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) — міжнародна громадська організація, яка діє вже понад 50 років і охоплює 120 країн. В Україні IREX працює з 2019 року. 28 липня відбудеться онлайн-ярмарок вакансій, спрямований на те, щоб розширити та надати нові можливості працевлаштування ветеранам та ветеранкам АТО/ООС. В ефірі передачі «Ранкова кава» фахівець з управління проєктами Вікторія Климчук-Длугач розповіла про програму реінтеграції ветеранів IREX і як усім охочим долучитися до ярмарку вакансій.

Сергій Жуковський: Що являє собою програма реінтеграції ветеранів?
Вікторія Климчук-Длугач: Програма реінтеграції ветеранів реалізовується міжнародною організацією IREX, яка працює у понад 100 країнах світу. В Україні вона з 1995 року, хоча зрозуміло, що програма реінтеграції ветеранів виникла значно пізніше, відповідно до потреб суспільства. Програма стартувала з 2019 року і має кілька основних напрямів. Було проведене широке дослідження, під час якого опитували ветеранів і ветеранок щодо доступу до різноманітних послуг. І базуючись на цьому опитуванні, були розроблені різноманітні активності в таких сферах, як підвищення можливостей працевлаштування ветеранів та ветеранок, а також щодо підтримки Міністерства у справах ветеранів. 
Сергій Жуковський: Розкажіть детальніше про кожен із цих напрямів?
Вікторія Климчук-Длугач: Щодо доступу ветеранів до сервісів, пов’язаних із ментальним здоров’ям, то ми підтримуємо працівників, які надають таку допомогу. Також у нас є грантові програми. Ми активно підтримуємо «Veteran Hub», надавали гранти неурядовим громадським організаціям, які також сприяли працевлаштуванню, відкриттю ветеранами різних бізнесів. Із працевлаштування в нас є теж кілька напрямів. Деякі з них охоплені нашою грантовою програмою. Щодо підтримки Міністерства у справах ветеранів, то тут є два піднапрями. Перший – це підтримання їхніх спроможностей. Другий  –  створення електронного реєстру ветеранів. Це фактично коли ветерани з часом в смартфоні зможуть переглянути всі пільги, які вони мають отримати після завершення служби. 
Сергій Жуковський: Як виникла ідея організувати ярмарку вакансій для ветеранів АТО/ООС?
Вікторія Климчук-Длугач: Перш за все дослідження вказало на те, що 65% ветеранів після завершення служби або змінюють вид діяльності або залишаються без роботи. А загалом в цілому рівень безробіття по країні 9,5%, в той час як у ветеранів по поверненню зі служби 23%. Тобто набагато більше, ніж у середньому по країні. Дослідження вказало, що є проблема з працевлаштуванням ветеранів і ми маємо відповісти якимось чином на цю потребу. В США дуже популярні ярмарки вакансій для ветеранів. Тож ми вирішили скористатися досвідом наших американських колег. 
Сергій Жуковський: Окрім ярмарків вакансій, якими ще можливостями можуть скористатися ветерани?
Вікторія Климчук-Длугач: Також будемо проводити тренінги з так званих «м’яких навичок»: написання резюме, мотиваційних листів.  Навчатимемо, як правильно позиціювати військовий досвід у цивільному житті. Адже якщо в резюме вказати, що ти був ротним, багатьом цивільним це нічого не скаже, а це насправді високий рівень якостей управлінця. Також у нас ветерани зможуть отримувати невеличкі стипендії для здобуття знань, вмінь та навичок на вподобаних курсах. 
Сергій Жуковський: Ярмарка вакансій стартуватиме 28 липня. Чому обрано саме цю дату і в якому форматі відбуватиметься ця ініціатива?
Вікторія Климчук-Длугач: Ми одночасно запустили форму реєстрації для ветеранів та ветеранок і для роботодавців. На нашу думку, 28 липня – це хороший час почати пошуки роботи, щоб, скажімо, ближче до вересня вже працювати. Ініціатива стартуватиме на платформі Hopin. Вона ідеально підходить для ярмарок вакансій. Перш за все будуть кілька дискусійних панелей. Роботодавці поділяться досвідом працевлаштування ветеранів. Також ветерани ділитимуться своїми знаннями щодо пошуку роботи. У перервах між дискусійними панелями на віртуальних стендах роботодавці розповідатимуть про свої компанії та наявні вакансії. Це буде онлайн-ярмарок, така форма дозволяє залучити роботодавців та ветеранів з усіх куточків України. Онлайн-формат хороший тим, що не потрібно витрачати багато ресурсів на дорогу і так далі. 
Сергій Жуковський: Скільки учасників вже зареєструвалося і які вакансії пропонують роботодавці?
Вікторія Климчук-Длугач: У нас вже близько 450 учасників попередньо зареєструвалися. Роботодавці пропонують різні вакансії, адже ветерани, як і цивільні, зацікавлені в різних сферах. Спектр широкий, зокрема це ІТ, логістика, сільське господарство. 
Сергій Жуковський: До якого числа можна подавати заявки і де знайти потрібну інформацію? 
Вікторія Климчук-Длугач: Заявки від роботодавців ми приймаємо до 21 липня включно, а  від ветеранів та ветеранок - аж до 27 липня. Знайти інформацію можна на нашій фейсбук-сторінці, яка називається «Програма реінтеграції ветеранів». Там є усі посилання. 
Сергій Жуковський: О котрій годині розпочнеться ярмарок і як розпланований цей день?
Вікторія Климчук-Длугач: Ярмарок розпочнеться о 10:30 зі вступного слова. Потім стартує дискусійна панель роботодавців, які успішно працевлаштовують ветеранів та ветеранок і хочуть поділитись своїм досвідом. На це відведено 40 хвилин. Далі 20 хвилин на перегляд презентацій і переписку з потенційними роботодавцями. Знову протягом 40 хвилин – дискусійна панель «Шлях ветерана від служби до нової роботи». Після цього знову презентації від роботодавців. А по обіді відбудеться серія співбесід. Ми плануємо транслювати дискусійні панелі на фейсбук, де можна буде все це відстежувати.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток