Зараз в ефірі:

Європейські військові інженери вчаться в українських колег

05.11.2019
Європейські військові інженери вчаться в українських колег

Військовослужбовці з Естонії та Фінляндії завершили спеціалізований п’ятиденний курс з інженерного забезпечення у Національній академії сухопутних військ, що Львові. За навчанням західних колег спостерігав наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

 

"Над верхівками ялинок лісами Яворівщини щойно з'являються перші промені сонця, прохолодний туман ще густо застилає поверхню озера, у комишах метушаться і голосно верещать дрібні птахи. І тут з ранішніх сутінків соснового лісу з’являються інженерні КрАзи, команда військових понтонерів швидко спускає  секції поромів на воду, поєднує їх у міст, підганяє катери і переправа вже готова доставити танки чи автомобілі на протилежний берег.                                                                   Такий ранішній час для тренувань команди (а вона складається із курсантів Академії Сухопутних військ, що здобувають освіту військових інженерів) обрано не випадково. Це досвід роботи, отриманий під час війни — переправи потрібно наводити в час, коли противник цього не очікує  вночі або з на світанку.                                        

За тренуваннями курсантів пильно спостерігають військові інженери з Естонії. Для офіцерів цієї Балтійської країни, члена НАТО — український досвід отриманий  в боях за визволення Донбасу, а також  методика підготовки спеціалістів — на вагу золота. Нещодавно Збройні Сили Естонії закупили декілька комплектів ТММ-3, вони мають на озброєння понтони різного типу — тож їх цікавило які бойові перспективи знайшли у цій техніці українські військові.

Пильно гості з Балтики спостерігали і за заняттями саперних підрозділів, які знищували боєприпаси. Довелося попрацювати і самим — естонські інженери особисто випробували в дії переносний заряд розмінування ЗРП-2, відомий ще за назвою Змій Горинич. Цю назву пристрій отримав через жовтий детонаційний шнур що тягнеться в повітрі за реактивним двигуном. Тож, слухачі курсу особисто проробили за допомогою цього інженерного засобу прохід у мінному полі. А потім пройшлися ним, подивилися як вибух знищив розтяжки на деревах та міни ПФМ-1, якими хаотично була засіяна галявина.


А так звучить вибух міни ОЗМ-72 — протипіхотної міни кругового ураження — так званої стрибаючої мині. Страшна зброя заборонена усіма конвенціями, але активно використовується Росією, в тому числі на території України. Тож естонським офіцерам окремо провели демонстрацію як виявляти та знешкоджувати подібні міни, а також які втрати вони можуть принести.

Війна проти російського агресора засвідчила, що ворог вдається і до різноманітних хитрощів, створюючи смертельні вибухові пастки. На заняттях українські експерти продемонстрували, як ворог маскує міни, строює комбіновані фугаси, подвійні пастки, непомітні розтяжки на висоті 1.5 метри, саморобні вибухові пристрої, які ховаються у пачці цигарок, та інше.                                  

Заняття з іноземними колегами тривали 5 днів — наприкінці кожен учасник  курсу отримав сертифікат. І як кажуть в Національній Академії Сухопутних Військ, через високу ефективність курсу і зацікавленість закордонних колег у такому навчанні — тривалість  таких занять буде збільшена, як і кількість слухачів,  а наші інженери будуть відвідувати країни Скандинаві і Балтики, вивчаючи іноземні новинки у галузі військової інженерії", - розповів Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток