Зібрав команду з каторжників та катував колоністів – Христофор Колумб, яким ви його не уявляли у програмі «Особова справа»

Зібрав команду з каторжників та катував колоністів – Христофор Колумб, яким ви його не уявляли у програмі «Особова справа»

Його звали Крістобаль Колон, італійці ж вимовляли його ім’я як Коломбо, а британці називали Христофор Колумбус – саме під цим іменем він і увійшов у світову історію. 10 років Колумбу відмовляли у фінансувані, бо вимагав занадто багато: призначення віце-королем відкритих земель; чверть усіх прибутків від торгівлі з нововідкритими країнами, чин адмірала. На його пропозицію врешті відгукнулись іспанці Король Фердинанд і його дружина Ізабелла, хоча і довго не могли зрозуміти, яким чином можна потрапити на схід, рухаючись на захід.

Колумб був дуже жорстоким правителем першої іспанської колонії на Гаїті. За непокору страчував не тільки місцеве населення, а й самих колоністів. За це його заарештували, і повернули до Іспанії у ланцюгах.

Коли кораблі Колумба сіли на мілину біля берегів Ямайки, екіпаж почав терпіти нестачу харчів. Місцеве населення відмовлялося допомагати іспанцям. Знаючи з астрономічних довідників, коли відбудеться найближче місячне затемнення, він попередив місцевих, що за їх відмову у допомозі бог розлютиться і почне збільшувати місяць. Побачивши затемнення, аборигени перелякались і принесли іспанцям достатню кількість їжі.

Колумб назвав туземців індійцями, так як думав, що доплив до Індії. Ця назва пізніше поширилася на всіх аборигенів Нового Світу.

Під час плавання Колумб навмисно зменшував цифри і не розповідав екіпажу (який складався з колишніх каторжників) про справжні відстані, які планував пройти, щоб не посіяти паніки.

Після смерті Колумба, його спадкоємці вели тривалі судові суперечки з представниками іспанської корони. Нащадки Колумба вимагали виплатити всі гроші, які були обіцяні досліднику. Судові розгляди затягнулися майже на 300 років.

Слухайте тільки на Армія FM: https://soundcloud.com/armyfm/sets/8bl8actkbmfh