«З фронту до міністерства»: Для ветеранів АТО розпочався курс державного управління

20.06.2018
«З фронту до міністерства»: Для ветеранів АТО розпочався курс державного управління

22 червня стартує перший курс для ветеранів АТО, які хотіли б брати участь у державотворенні і розбудові Міністерства ветеранів. В ефірі Армія фм поговорили про те, для чого створені ці курси, що вони дадуть ветеранам АТО та як стати спеціалістом в управлінні державою. Про це розповіли гості ефіру: Василь Куйбіда Президент Національної академії державного управління при Президентові України, Олександра Тарасова представник проектного офісу Міністесртва ветеранів та Олександр Погребиський ветеран АТО.

Яна Холодна: Василь Степанович, цей курс будуть вести викладачі Національної академії державного управління при Президентові України, як ви долучилися до цього курсу і чому?

Василь Куйбіда: Державні службовці мають бути обов’язково патріотами, професіоналами і порядними людьми. Ці люди, які пішли служити в армію, на фронт, вони вже патріоти. Вони все на ділі показали. Держава зобов’язана допомогти цим людям адаптуватися не тільки психологічно, а й допомогти знайти своє місце в цивільному житті. А коли ми говоримо про дефіцит управлінців, то ми повинні допомогти цим людям набути потрібних знань і піти в управління державою. Наприклад, в Ізраїлі ти не можеш стати держслужбовцем. Якщо не відслужив. Така практика для нас необхідна. Але в управлінні держави не можна працювати без відповідних знань. Закон про державну службу не дає якісь привілеї будь-якій соціальній групі чи професійній групі. Ми спільно з комітетом почали працювати над двома програмами. Одна спрямована на тих людей, якій збираються працювати у міністерстві (Міністерстві ветеранів). Передбачається, що відсотків 30-40 у цьому міністерстві працюватиме саме ветеранів. А це означає, що дуже швидко їм треба дати ази розуміння як побудоване управління державою, як виробляється політика, реалізовується. І друга частина це ті, хто хоче вступити до нашої академії і набути високої кваліфікації, щоб претендувати на вищі ланки управління не лише в цьому міністерстві.

Яна Холодна: Олександро, що закладено в основу курсу?

Олександра Тарасова: Ці курси спрямовані на допомогу людей, з числа ветеранів і які мають бажання на проходження конкурсу на державні служби виключно в міністерство, яке зараз створюється. Це такий курс підвищення кваліфікації, майже стандартний. А дистанційний цей курс тому, що багато бажаючих з різних регіонів. Ми відбирали з різних регіонів, щоб мати людей для регіональних органів міністерства у майбутньому. Дуже багато анкет прийшло зі Львова, Черкас, Рівного, Полтави. Дуже важливим був мотиваційний лист при відборі. Також, вимоги були: вища освіта, несудимість, статус ветерана війни. Надійшло 309 анкет на 100 місць. У нас два курси 22 червнея-23 липня, 27 сераня-28 вересня. Там і там по 50 осіб буде. До 10 серпня ми ще збираємо анкети на другий курс.

Даря Бура: Тобто, різниці між цими двома курсами не буде?

Олександра Тарасова: В академії постійно іспити, навчальний процес і ми вклинилися додатково.

Даря Бура: Якщо пошукати в інтернеті, то є інформація, що навчальна програма включає 56 дистанційних занять: 16 очних і 36 самостійних.

Олександра Тарасова: Разом все 108 годин, 16 годин очних  і 36 самостійних.

Яна Холодна: Сашо, чому ти вирішив піти на ці курси, що тебе мотивувало і що ти хочеш робити в майбутньому?

Олександр Погребиський:  Багато ветеранів, які мають освіту і досвід роботи на цивільній роботі, які бажають долучитися до державотворення. Але, мати досвід цивільної роботи – це одне, а розуміння роботи державного управління це інше. Такі курси необхідно проводити для ветеранів, які хочуть працювати в міністерстві. Я себе хочу реалізувати в органах державної влади, тому, що я маю освіту, бажання, поняття та розуміння необхідності, маю відповідальність.

Яна Холодна: Василь Степанович, розкажіть про саму навчальну програму.

Василь Куйбіда: Всі повинні знати основи конституційного ладу, основи управління державою, розуміти як побудована правова система. Територіальна організація публічної влади в України, які завдання центральних органів влади, регіональних. Як працює система місцевого самоврядування. Але є люди, які діють виключно за шаблонами, та є творчі. І такі, і такі потрібні у міністерствах. Але для творчих людей потрібно дати розуміння управління, як мистецтва і вміння будувати свої стосунки з іншими людьми. Як з тими, з ким ти виробляєш рішення, так і з тими, з ким їх реалізовуєш.

Даря Бура: А які точніше дисципліни будуть викладатися?

Василь Куйбіда: Буде читатися конституційне право, адміністративне право, стратегія розвитку України, державне управління та державна служба. Окремо передбачена функціональна складова у цій навчальній програмі. Там будуть розказувати про культуру, етику, психологію управлінської діяльності. Окрім того, наші слухачі матимуть можливості вибрати варіативну частину. Можна поглиблено вивчати додаткові курси?

Даря Бура: А в цих годинах, коли мають вчитися самостійно будуть домашні завдання?

Олександра Тарасова: Так, обов’язково. Будуть і тестування індивідуальні, і прочитка матеріалів, і відеочати. Це така потужна робота вдома. Тестування будуть щодня.

Яна Холодна: Олександро, а як ви вивчали мотивацію тих, хто висловив бажання взяти участь в курсі?

Олександра Тарасова: Відповідність вимогам закону про державну службу це відсутність судимості і вища освіта. Обов’язковою частиною був мотиваційний лист. Деякі писали: «розкажу все при зустрічі», або «у вас буде зарплатня у Мінветеранів» сумнівно. А деякі писали: «Пройшов війну, розумію які проблеми у ветеранів після війни, хочу докласти зусиль, щоб щось змінити, а не бути чиновником в тих рамках, що зараз всі звикли». Ми хочемо, щоб міністерство було створено на умовах «ветерани для ветеранів». Я ще хотіла подякувати фонду народного депутата Третякова, за е, що вони на 70% взяли розходи по оплаті цих курсів. 30% сплачує кожен за себе це 385 гривень. Якщо люди докладають не лише зусиль, але й коштів, то вони вмотивованіші навчатися.

Даря Бура: Ви вважаєте, що це додасть стимулу для навчання?

Олександра Тарасова: У нас були курси в Києві, навчали 70 осіб, до фінішу дійшли 10. Щоб не було такої сумної статистики, ми вирішили, що розумно заплатити.

Яна Холодна: На яких платформах можна вас знайти і зареєструватися для тих. Хто матиме бажання?

Олександра Тарасова: На сайті комітету у справах ветеранів війни і учасників бойових дій та учасників АТО, на сторінці комітету у фейсбуці, на сторінці Юридичної сотні у фейсбуці.

Даря Бура: Після проходження курсів, учасники отримують сертифікати, чи ви будите якось відслідковувати подальше просування по роботі цих людей?

Олександра Тарасова: Для мене ці 308 анкет це золотий фонд, ресурс. Зараз ми формуємо центральний апарат Міністерства ветеранів, а після цього в нас 25 територіальних органів, нам дуже потрібні вмотивовані люди. Але є ще умови конкурсу на посаду державної служби.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток