З нового року добровольці зможуть отримати УБД

24.12.2019
З нового року добровольці зможуть отримати УБД

Нещодавно президент України підписав  закон про надання статусу учасника бойових дій добровольцям. Що потрібно знати про цей документ, розповіла в етері Армія FM юристка ГО Юридична сотня Вікторія Дідач.


 

 

 

 

 

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції". Він почне діяти з 1 січня 2020 року.

 

Хто з добровольців може отримати статус УБД?

Особи, які у складі добровольчих формувань брали участь в АТО, протягом 30 днів у складі добровольчих формувань, які взаємодіяли із ЗСУ, МВС або іншими військовими формуваннями, передбаченими чинним законодавством

 

Основними документами для надання статусу УБД:

1. Довідка органів, які згідно із Законом України "Про боротьбу з тероризмом» визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом" (СБУ, МВС, МО, ЦОВ згідно з законом).
2. Витяг з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи.

За відсутності вищезазначених документів, підставою для надання статусу УБД добровольцям є нотаріально завірені свідчення не менш ніж трьох свідків зі статусом Учасник бойових дій або Особа з інвалідністю внаслідок війни. А для добровольців, які дістали поранення, — 2 свідчення та медичні виписки, які підтверджують поранення.

Добровольці, які були визнані особами з інвалідністю внаслідок війни, та яким після повторного огляду медико-соціальною експертною комісією не було встановлено інвалідність, користуватимуться спрощеним порядком надання статусу учасника бойових дій.

Статус УБД добровольці можуть отримати за участь в АТО (ООС — не враховується).

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток