За лаштунками серіалу Чорнобиль

14.06.2019
За лаштунками серіалу Чорнобиль

Український військовий льотчик привідкрив закулісся зйомок найрейтинговішої кінострічки.

 

 

 

 

 

Одні із найприскіпливіших критиків — авіатори бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України. Ще б пак! На екрані демонструють вертоліт рідної частини, хоч і перефарбований у радянські кольори. За штурвалом — колега, командир ескадрильї частини. Та й рідний аеродром, показаний мимохідь, викликає гордість. А особливо приємно за відсутність авіаційних ляпів. Недаремно ж так ретельно консультували представників знімальної групи HBO.

Американські кіношники працювали на Київщині понад рік тому. Знімали протягом тижня, із самого ранку до пізнього вечора, а деякі сцени — навіть вночі. Увесь цей час поряд зі знімальною групою був полковник Олег Михайленко, заступник командира авіабригади. Прискіпливо стежив за процесом — аби чого зайвого не показали. За порадами до українського офіцера американці звертались часто. Він і на авіації знається, і про Чорнобильську катастрофу знає не з чуток, та й з англійською проблем не має.

— Тепер уже можна, — жартома відповів полковник на прохання трішки привідкрити секрети закулісся. — Доки усі серії не побачили світ, нас просили тримати язика за зубами. Частину серіалу дійсно знімали у нас. Результат — неймовірний. Вони показали правду, яка в даному випадку більш вражаюча, за будь-яку вигадку. Для нашої частини — це, насправді, дуже близька історія. У нас і досі працюють люди, що мають пряме відношення до трагічних подій 86-го. Колишній заступник командира частини на Ан-30 проводив аерофотозйомку над Чорнобилем у 86 році. Ці кадри стали дуже цінними для історії.

Нині військові авіатори заклопотані цілою низкою завдань: міжнародні навчання, польоти, підготовка молодих льотчиків, ротації на Схід. Здається, що в такому ритмі аж ніяк не до кінематографу. Та, коли почули про можливе продовження серіалу, дружно забажали одного: аби знову хоч кілька сцен знімали на рідному аеродромі на Київщині.

Анастасія Олехнович
Інформагентство Міноборони АрміяInform, Вінниця

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток