Зараз в ефірі:

За тиждень до Великодня святкуємо Вербну неділю

11.04.2020
За тиждень до Великодня святкуємо Вербну неділю

Історія свята бере свій початок з давніх часів і приурочене воно до Входу Господнього в Єрусалим. Він пов'язаний з останнім великим дивом, яке здійснив Ісус Христос перед розп'яттям. За день до цього, як розповідає Євангеліє від Івана, Ісус воскресив померлого Лазаря з Віфанії. Диво настільки вразило людей, що в знак поваги вони стелили під ноги Ісуса листя пальмового дерева. Пальмові гілки символізували перемогу над смертю. 

 

Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілочки верби. Це дерево є символом зародження нового життя, оскільки з початком весни першої розпускає свої бруньки після зими, символізуючи собою зародження або відродження життя. Віра в гілочки верби існувала з часів Стародавньої Русі, ще тоді зробили традицією вкладати гілку в руки покійного, з надією на його воскресіння. І тепер кожен рік з вербовою гілочкою ми зустрічаємо Вербну неділю.

Обов’язковим атрибутом свята є вербова гілка. За традицією зберігати її потрібно весь рік, до наступної Вербної неділі. Знаходиться гілочка повинна поряд з іконами в будинку, а точніше за ними.Вважається, що якщо верба перебуває вдома, то всі біди йдуть, а злі люди обходять стороною.

Оскільки Вербна неділя — це один з днів Великого посту, тому потрібно не забувати про обмеження в їжі. В цей день церковнослужителі радять замислитися над питаннями віри та істини.



Не можна на Вербну неділю: займатися важкою працею; сваритися, лаятися і іншим чином провокувати негатив;

- думати про погане; 

- напиватися, влаштовувати гучні святкування;

- їсти м'ясо, яйця, молочні продукти – ще триває Великий піст; не можна прибирати, прати; шити, в'язати; 

- мити і фарбувати волосся;
Сьогодні віруючим дозволяється риба, як правило вона і є основою святкового столу. Страви з картоплі. Крім того, овочі і фрукти можна їсти в будь-якому вигляді і кількості. Дозволена випічка і солодощі, але в міру. 

Випічка також з овочами: пироги з картоплею та грибами, морквою, капустою. У свято дозволяється випити трохи червоного вина. Слід пам’ятати, що Вхід Господній в Єрусалим проходить напередодні найсуворішого тижня посту — Страсного.

Цікаво, що прикмети Вербної неділі актуальні досі і можуть стати в нагоді кожному:

На сьогоднішній день найбільш поширена прикмета Вербної неділі - постукати гілочкою верби близьких — прикмета для здоров’я.

З’їсти бруньку з освяченої гілки вербички — для вирішення важливої справи. Вважається що з’їдена брунька несе удачу в будь-якій справі. Прикмету настійно рекомендують для жінок, які не можуть завагітніти.

Напередодні даного дня потрібно подумати про людину, яку давно не бачив. У свято обов’язково з цією людиною зустрінешся.

Посадка кімнатних рослин на свято Вербної неділі вважається гарною прикметою. Якщо посадиш рослина буде рости і приносить багатство.

У цьому році карантин вніс свої корективи у святкування великодніх свят. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що богослужіння у передвеликодні дні і на сам Великдень мають бути, але щоб віряни до них долучалися через трансляції, залишаючись вдома.

Як зауважили в Управлінні зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ церква не закриватиме храми, зокрема, і під час Вербної неділі, і Великодня. Храми будуть відкритими, богослужіння відбуватимуться з відповідними карантинними обмеженнями. Церква діятиме відповідно до тих рекомендацій, які встановлені державою.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток