Зараз в ефірі:

Захист цивільного населення під час боїв у місті – міжнародний досвід

01.10.2018
Захист цивільного населення під час боїв у місті – міжнародний досвід

Із досвіду війни на Сході України ми знаємо, що для кожного командира під час виконання бойового завдання, особливо в умовах міста, основними задачами окрім знищення ворога залишаються ще дві – безпека мирного населення та збереження критичної інфраструктури – електростанцій, мереж, трубопроводів, фільтрувальних станцій. Тому міжнародний  досвід – як захистити цивільне населення час ведення бойових дій в густонаселених районах завжди для військових був на вагу золота.

Тож у Львові, в стінах Національної академії сухопутних військ, на міжнародній конференції, що проходила під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста, зібралися  закордонні експерти та військові із серойзним бойовим досвідом. Окрім  командирів и військових частин Збройних Сил України, а сюди прибули  представники збройних сил Великої Британії, Лівану, Німеччнини, Іраку, Нігерії та Філіппін. 

В Україні такий захід пройшов вперше, тим не менш, кількість гостей свідчила про його виску актуальність. Чотриьохденний захід під став унікальною можливістю досвідченим бойовим офіцерам і генералам із різних куточків світу поділитися своїм досвідом проведення операцій  проти терористів та методикою дій в кризових ситуаціях

Тут говорили про нюанси операцій проти ІДІЛ, терористів Боко-Харам, озброєних антиурядових найманців. І важливо зазначити, усі країни світу сьогодні орієнтуються  на  виконання норма міжнародного гуманітарного права. Наприклад, Аміду Абубакар Садік, з Нігерії, командир бойового підрозділу який  зараз активно веде боротьбу із терористами  Боко-Харам, наголосив, що під час планування операції вони важка працюють над питаннями максимального захисту мирних мешканців, розуміючи що під час воєнних дій цивільні страждають найбільше та дуже вразливі.

Не секрет, що методи ведення війни постійно змінюються, з’являться нова автоматизована зброя, розвинуті країни довіряють прийняття військових рішень системам штучного інтелекту, частішають нові гібридні тактики ворога. Враховуючи ці реалії, з ногу із часом мають крокувати і норми захисту цивільного населення. Роже Руфі заступник глави делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, зазначив : «Міжнародне гуманітарне право написане не для юристів, а для виконання військовими. Сьогодні , воно має практичне застосування, тому і ми маємо добре розуміти реалії і позицію  військових, вчитися в них і розповідати їм про своє бачення проблем»

Тож, аби краще зрозуміти один одного два останніх дня конференції були присвячені так званому wargaming’у. Учасники конференції відпрацьовували бойові сценарії у віртуальній реальності. Організатори військову гру легкою не робили – військовим необхідно було звільнити містечко, в якому бойовики вирішили прикриватися мирними мешканцями як щитом.  Захопили лікарню, електростанцію, розташували мінометну батарею біля школи. Цілий день військові ламали голову - спільно, розробляли військову операцію. А їх рішення було перенесено у віртуальний стимулятор бойових дій ДЖЕЙКЕТС, який провів симуляцію бою в реальному часі. 

І скажу, що Комп’ютерне моделювання рішень довело що ефективне здійснення складних військових операцій із мінімізацією ризиків для мирного населення – можливе. Головним критерієм є компетентність та професійність військових командирів, відповідальність за рішення і дотримання букви міжнародного гуманітарного права. А передовий досвід, який отримали українські військові під час спільної роботи із своїми закордонними колегами, буде невдовзі впроваджуватися в Збройних Силах України. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток