Зараз в ефірі:

Запізнення військового з відпустки чи відрядження під час карантину. Що робити?

02.04.2020
Запізнення військового з відпустки чи відрядження під час карантину. Що робити?

 

Про посилене патрулювання ВСП під час карантину, відповідальність за можливі порушення своєчасного прибуття військовослужбовця з відпустки/відрядження у період надзвичайної ситуації в програмі «Юрисконсульт» розповів Начальник групи зав’язків з громадськості ВСП ЗСУ Володимир Потапов.

 

 

 

Надзвичайна ситуація - спеціалізований тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо або в нашому випадку пандемію.

За рішенням уряду з 25 березня 2020 року по всій території України введений режим надзвичайної ситуації. Її запроваджують для того, щоб посилити координацію всіх служб залучених до протидії поширенню коронавірусу.

Ключова відмінність від надзвичайного стану, режим надзвичайної ситуації не обмежує Конституційні права і свободи людей.

 

Як змінюється служба ВСП у період карантину (зокрема патрулів ВСП)?

У рамках обмежувально-карантинних заходів із 22 березня у населених пунктах та військових гарнізонах розпочалося посилене патрулювання нарядами військової служби правопорядку ЗСУ. Вони діють у взаємодії з працівниками Національної поліції та військовослужбовцями Національної гвардії України. Основними обов’язками патрулів є забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ у місцях дислокації військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій у військових містечках, на вулицях і в громадських місцях.

Як потрапити на службу військовослужбовцю, який перебував у відпустці в період карантину?

Відповідно до пункту 191 Положення Про проходження громадянами України військової служби в ЗС України, відпустку може бути продовжено у разі затримки на шляху до проведення відпустки, або місця, де проводилась відпустка у наслідок непередбачених перешкод у сполученні, або через хворобу військовослужбовця, який прямує у відпустку, або повертається з неї на підставі документів засвідчених у військового коменданта, або начальника органу управління Військової служби правопорядку у ЗСУ чи військового комісара. А в разі їх відсутності в адміністрації шляхів сполучення, або в місцевій державній адміністрації чи в органах місцевого самоврядування на фактичний строк затримки, що підтверджується документами.

У разі затримки в дорозі з незалежних для військовослужбовця причин, він повинен:

- отримати відповідну позначку в посвідченні про відрядження або довідку про причину затримки,

- повідомити про це командира, або начальника військової частини, установи в якій він проходить службу.

Рекомендується:

1)командирам в/ч видається наказ по стройовій частині з посиланням на пункт 191. Відповідним наказом продовжується період відпустки на строк необхідний для прибуття військовослужбовця.

2)При прибутті вимагати позначку в посвідченні про відрядження або відпустки, довідку з чітким визначенням причини затримки, що унеможливили вчасне прибуття з відпустки.

3) Днем закінчення відпустки вважати дату прибуття військовослужбовця ЗСУу військову частину.

4) В подальшому видавати накази по своїй частині, щодо конкретизації дати початку виконання службових обов’язків військовослужбовцям ЗСУ після повернення з відпустки.

5) В разі відсутності документу, що підтверджує поважність причин затримки, забезпечити проведення службових розслідувань з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню військовослужбовцем ЗСУ відповідних правопорушень за результатами яких приймають організаційно-розпорядче рішення.

Де взяти військовослужбовцю довідку про затримку з відпустки/відрядження?

-В своєму районному військовому комісаріаті, де він відмічається по прибуттю у відпустку та коли убуває з неї;

-В місцевій адміністрації;

-В місцевому територіальному підрозділі військової служби правопорядку.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток