Завдання авіації – підтримати наземні сили: На Сході відбулися унікальні авіаційні навчання

17.05.2018
Завдання авіації – підтримати наземні сили: На Сході відбулися унікальні авіаційні навчання

Сьогодні на Донеччині відбулися навчання, які проводяться вперше не тільки в рамках операції об’єднаних сил, але й за час проведення АТО. Кілька МІ-24 заступили на повітряне чергування з одного із аеродромів. Метою навчань є готовність підтримати наземні сили там, де, згідно умов навчання, противник намагається прорвати нашу оборону. Про свої враження від навчань в ефірі Армія фм розповів наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін:

«Ми вже звикли, що армійська авіація на Донбасі рухається максимально близько до землі, але такої професійності військових льотчиків, такого високого класу я ще не бачив ніколи. І коли пара 24-их підходять до цілі, наче нізвідки – швидко, непомітно, майстерно відпрацьовують вогневий удар і так само швидко зникають».

Олексій Мазурін також розповів, що найголовніше під час такого навчання відбувається саме на землі, а не в небі. Адже навчання акцентовано на підвищенні професійності авіаційних навідників. Тих військовослужбовців,  які є очима авіаторів на землі. Авіванадіники, зазвичай, висуваються на передній край разом із групою спецпризначенців. В даному випадку їх завдання - навести пару МІ-24 на ворожі цілі.

«У льотчика є всього 2-3 секунди аби прицілитися, нанести удар та зникнути, не давши ворогу отямитися. Тому  авіаційний навідник не має шансу на помилку. Навідник, хоч і знаходиться на землі, має розуміти, як бій виглядає з  неба, де зараз знаходиться ворожа ціль.

Цікаво, що переговори у радіоефірі під час тренувань відбуваються англійською мовою. Я  особисто був здивований, коли почув що льотчик каже щось типу «Oskar Foxtrot 556– estimate your approach through 180 degrees». Але вже на землі авіатори мені розповіли, що так льотний склад та самі навідники відточують сумісність із підрозділами НАТО та демонструють відповідність своїх навичок  до міжнародного стандарту», - розповів наш кореспондент.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток