Зараз в ефірі:

Завдання — підготовка воїнів дипломатичного фронту на міжнародній арені, — представниця Мережі захисту націнтересів Ганна Гопко

08.12.2021
Завдання — підготовка воїнів дипломатичного фронту на міжнародній арені, — представниця Мережі захисту націнтересів Ганна Гопко

Сьогодні вперше в Україні стартує "Модель молодіжної Парламентської асамблеї НАТО". Про підготовку до проведення заходу, тестові завдання для учасників та формат проведення в ефірі передачі «Ранкова кава» розповіла голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Які напрями діяльності Мережі захисту національних інтересів «АНТС»?

Ганна Гопко: У перекладі з англійської ant — мураха. Тобто ми будуємо мурашник. Бо волонтери, які допомагають військовикам, трудяться як мурахи — плетуть сітки, збирають і доправляють на Схід все необхідне. І коли ми 2019 році формували Мережу захисту національних інтересів і шукали назву, ми зрозуміли, що ми всі — лікарі, освітяни, волонтери — як мурахи, які тягнуть більше, ніж можуть, і об’єднані спільною ідеєю, до того ж у них є своя система координації, зокрема в тому, як вони дають відсіч. А мережа якраз і була створена, щоб захищати національні інтереси на міжнародній арені і опікуватися питаннями, які стосуються протидії «Північному потоку-2», також щодо культурної промоції України, допомоги армійцям. Один із наших фронтів — міжнародна арена, де важливо зміцнити суб'єктність України, і тут ми задіюємо діаспору. І також всередині України, як посили стійкість, забезпечити зростання добробуту через реформи щодо прозорості, децентралізації.

Молодь, це 215 учасників нашого проєкту, яких підтримав Центр інформації та документації НАТО, прослухали курс лекцій від вітчизняних та міжнародних експертів. Це важливо, адже наступного року вперше в Києві відбудеться історична Парламентська асамблея НАТО. Будуть представники 30 країн-членів НАТО, також із країн, які мають статус партнерів. Загалом долучиться близько 600 осіб. Тож для нас важливо підготувати свідому молодь, яка б не тільки була продовжувачами реформ, а й змогла пояснити переваги Альянсу, що це не тільки військовий, а й політичний альянс та високі стандарти життя. Тож треба готувати людей, які працюватимуть комітетах Верховної Ради, в уряді, МЗС і так далі.

Наступного року в Мадриді буде саміт НАТО і, думаю, вже час давати Україні ПДЧ. Тому молодь має бути вимоглива. Ми запросили на зустріч представників посольств Канади, США, Британії, Польщі, бо вони мають бачити, що в Україні росте вимогливе покоління, яке не йтиме на компроміси. Наше завдання — підготовка воїнів дипломатичного фронту на міжнародній арені.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть про ініціативу «Аксіоми самоврядування» і хто до неї може доєднатися?

Ганна Гопко: На першому етапі ви можете стати прихильником мережі, далі — її членом, також ми разом із вами можемо робити якісь спільні проєкти. Одна з ініціатив — запропонувати Міжнародний день відповідальності в підтримку декларації обов’язків людини. Також до Дня захисника ми з різними волонтерськими центрами випікали печиво і передавали на фронт. Невдовзі стартує проєкт «Хакатони для місцевого самоврядування» за підтримки міжнародної організації. Автори кращих ідей, як розв'язувати питання довкілля, енергетики, освіти на місцях, зможуть отримати премію 5 тис. доларів на втілення свого задуму. На нашому сайті є вся інформація. Ми будемо проводити презентації в Полтаві, Миколаєві та Львові.

Також ми намагаємося зібрати фахівців, щоб проаналізувати правовійни як гібридний метод впливу і підриву демократій і як цьому протидіяти. Оскільки України має унікальний досвід протидії гібридній війні з елементами криптовійн. І щоб грати на випередження гібридним тактикам путінської Росії, Лукашенка, Китаю, який утискає права уйгурів, ми намагаємось показувати, яка місія України у 21 столітті і які ми можемо внески робити для глобального порядку денного, а не лише з фокусом на власних проблемах.

Анастасія Сіроговська: Розкажіть, яким є формат "Моделі молодіжної Парламентської асамблеї НАТО"?

Ганна Гопко: Під час проведення "Моделі молодіжної Парламентської асамблеї НАТО" 85 учасників з різних регіонів України виступатимуть в ролі парламентарів від 30 країн-членів НАТО. Вони сформують комітети, які є насправді в Парламентській асамблеї. Вони вже підготували резолюції від цих комітетів і будуть говорити про загрози для НАТО і як їх усунути. Перед цим учасники три місяці слухали курс лекцій від провідних фахівців. Обговорення тем резолюцій відбуватиметься за участі спікера Верховної Ради, віцепрем'єр-міністр Ольги Стефанишиної та інших високопосадовців, зокрема іноземних. Буде цікаво, адже звично відстоювати свої інтереси, а тут, зокрема, треба буде зрозуміти логіку Німеччини чи Франції, які блокували надання Україні ПДЧ у 2008 році. І це можливість для українських учасників побувати в ролях делегатів інших держав і зімітувати справжнє засідання Парламентської асамблеї НАТО. А для нас це хороший сигнал напередодні історичної Парламентської асамблеї НАТО, яка відбудеться навесні 2022 року показати, що Україна відповідає критеріям і стандартам Альянсу.

Анастасія Сіроговська: Як виникла ідея створення такого заходу і скільки часу пішло на підготовку до його проведення?

Ганна Гопко: Працюючи головою Комітету у закордонних справах, я бачила, наскільки студенти, які приходять до нас, потребують практики, особливо студенти-міжнародники. І коли ми створили «мурах», я подумала, що потрібно інвестувати в молодь, щоб вона була вже готова брати на себе відповідальність і не витрачала багато часу потім на входження в курс справ. Так народився проєкт "Молодіжної моделі Парламентської асамблеї НАТО". Потім довго шукали можливості, адже треба було організувати прийом заявок, провести їх аналіз, влаштувати курс лекцій, підібрати фахівців. Нам допоміг Центр інформації та документації НАТО. Коли оголосили конкурс, дуже було багато заявок з різних регіонів України, особливо з Херсонщини, а не тільки із Західної України. І сьогодні 85 осіб матимуть можливість, стати учасниками "Молодіжної моделі Парламентської асамблеї", зокрема, побачити роботу у Верховній Раді. Учасники цього проєкту створили свій власний чат, в якому активно спілкуються.

Анастасія Сіроговська: Яка перспективна мета цього проєкту?

Ганна Гопко: Мета проєкту — це підготовка мережі євроантлантичних експертів, які продовжать втілення стратегічної цілі: Україна в НАТО. Переконана, що саме приєднання України до Альянсу підсилить його, бо авторитарні режими наступають і без сильної взаємодії буде складно.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток