Завершена обсервація військових, що на початку квітня прибули з-за кордону

Завершена обсервація військових, що на початку квітня прибули з-за кордону

Восьмого квітня сімнадцять українських військовослужбовців, які перебували у відрядженні в Литві, повернулися додому, але не змогли відразу побачитися з рідними. Для них була організована обов’язкова двотижнева обсервація. Для спостереження за військовослужбовцями Командування медичних сил обрало Центр медичної реабілітації та санаторного лікування Трускавецький. Подробиці дізнався наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

— До проведення обсервації грунтовно готувалися. Особовий склад центру пройшов тренування щодо особливостей функціонування закладу в умовах суворого протиепідемічного режиму, — розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Командування медичних сил підполковник Олексій Мазепа.

Центр забезпечили усіма необхідними засобами індивідуального захисту, дезрозчинами та медикаментами для симптоматичного лікування.

За словами медсестри Христини Ференц, персонал забезпечили усім необхідним: рукавицями, костюмами, респіраторами, окулярами та захиснихими щитками.

— Понад два тижні ми нікуди не виходили, ні з ким не спілкувалися. Чи було це складно? Ні. Коли я обирала професію, знала, що робота медсестри може бути дуже важкою. Зараз я точно знаю: за потреби зможу взяти участь у наступних обсерваційних заходах. Це моя робота, — каже Христина.  

Медичний персонал Центру спеціально готували до роботи в умовах обсервації. Тут обладнали ізолятор та палату інтенсивної терапії з апаратом штучної вентиляції легень.

— Ми спеціально навчали персонал, — зазначив заступник начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування Трускавецький Роман Перченко, — намагалися спрогнозувати розвиток ситуації та наші дії за різними сценаріями — від найкращого до найгіршого. Ми передбачили залучення до обсервації штатного психолога. Однак психолог нашим військовим не знадобився. Вони попросили забезпечити їх  спортивним приладдям: гантелями, еспандерами тощо. Ці речі у нас були, тож ми видали їх усім охочим.

Обсервація закінчилася. Усі військові здорові. Спеціальним транспортом їх доправлять у пункти призначення.

— Ми можемо розмістити до п’ятисот військовослужбовців. Для цього у нас є комфортабельні номери з усіма вигодами, — наголосив начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування Трускавецький Василь Вовчанський, — і готові виконувати нові розпорядження Командування медичних сил щодо організації та проведення обсервації військовослужбовців.