Завершення Другої світової в Австрії на міжнародному рівні відзначають в колишньому концтаборі Маутхаузен

Завершення Другої світової в Австрії на міжнародному рівні відзначають в колишньому концтаборі Маутхаузен

Аташе з питань оборони при Посольстві України в Австрії полковник Андрій Ткачук взяв участь у вшануванні пам’яті закатованих чоловіків, жінок і дітей у нацистських таборах. У поминальних заходах також брали участь Федеральний канцлер Австрії та члени уряду.

 

 

У 1995 році у селі Ебензеє, де знаходився один із найбільших філіалів Мауггаузену, встановлено пам’ятник від Світової ліги українських політичних в’язнів. 2000 року в Маутгаузені відкрито пам’ятник від України.

Цими днями сюди приїхали делегації з різних країн світу. Серед них відомі політики, громадські діячі та очевидці. До речі, живих свідків тих подій залишились одиниці. Один із них — українець, харків’янин Ігор Малицький. Пан Ігор — невільник чотирьох концтаборів. Це в’язень, який пережив своїх катів. Нині йому 94 роки, але такий поважний вік не став завадою — дід приїхав до Австрії. Відвідувачі меморіального комплексу Маутгаузен впізнають Ігоря Малицького. Багато охочих з ним познайомитись та поспілкуватись.

 

Українців у концтаборах було чимало. Це визначні діячі, політичні в’язні, учасники підпілля, військовополонені та звичайне мирне населення.

Апарат Військових аташе в Республіці Австрія втілює в життя важливий проект, який так і називається: "Українці в Маутгаузені". До кінця року мають видати книгу зі спогадами, архівними записами, старими фотографіями та інтерв’ю ще живими бранцями нацистських таборів.