Зараз в ефірі:

Завершення Другої світової війни

01.09.2019
Завершення Другої світової війни

2 вересня світ відзначає завершення Другої світової війни. Саме 2 вересня 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» командувач Британським Тихоокеанським флотом адмірал Брюс Фрезер підписав Акт про капітуляцію Японії.

 

 

 

 

 

Нагадаю, фінальні битви Другої світової війни на Європейському континенті, а також капітуляція Німеччини відносно Західного альянсу та Радянського Союзу відбулися в кінці квітня — на початку травня 1945 року. Далі Пропонуємо вам основну хронологію перебігу подій закінчення Другої світової війни.

Німеччина залишає Фінляндію. 25 квітня 1945 року Фінська армія відтіснила залишки німецьких військ з території Фінляндії, на територію Норвегії. 

Смерть Муссоліні 27 квітня 1945 року коли війська союзників ввійшли в Мілан, італійського диктатора Беніто Муссоліні схопили італійські партизани. Він спробував втекти до Швеції та пристав до Німецького протиповітряного батальйону. 28 Квітня Муссоліні був вбитий в італійському місті Джуйліно; інші фашисти, котрих спіймали разом з ним, були депортовані до італійського міста Донг і вбиті там. Їхні тіла привезли у Мілан та виставили на всенародний показ на одній з головних площ міста. 29 Квітня міністром оборони в уряді Муссоліні Рудольфо Граціані в місті Казерта капітулював від імені всіх італійських військ. 

Смерть Гітлера. 30 квітня німецький диктатор Адольф Гітлер разом зі своєю дружиною Євою Браун здійснив самогубство у своєму особистому бункері. Єва Браун була його коханкою, з котрою він одружився приблизно за 40 годин до їхнього спільного самогубства. За його останньою волею гроссадмірал Карл Деніц був призначений президентом, а Йозеф Геббельс райхсканцлером Німеччини. Однак 1 травня Геббельс здійснив самогубство, зробивши Деніца єдиним керівником Німеччини. 

Капітуляція німецьких військ в Італії. 29 квітня 1945 генерал СС Карл Вольф разом з Фітінгхофом підписав умови капітуляції німецьких військ в Італії. 

Капітуляція німецьких військ в Берліні. Битва за Берлін закінчилась 2 травня 1945 року. В цей день німецький генерал артилерії Гельмут Вайдунг, котрий командував військами, що захищали Берлін, капітулював перед радянськими військами, генерала Василя Чуйкова. В той же день, головне командування двох дивізій німецької армії Групи Вісла, котра дислокувалась на північ від Берліна, підписало капітуляцію. 

Капітуляція німецьких військ на північному заході Німеччини. Капітуляція Данії та Нідерландів. 4 травня, британський фельдмаршал Віконт Монтгомері змусив капітулювати генералів Ганс-Георга фон Фрідебурга та Ганса Кінзеля. генерал Йоганн Бласковітц, головнокомандувач німецьких військ в Нідерландах, капітулював перед канадським генералом Чарльзом Фолксом. Капітуляція відбулась в маленькому голландському селі Вагенінген, за присутності Принца Бернхарда — діючого головнокомандувача об'єднаних голландських військ. 

Капітуляція німецьких військ в Баварії. 4 травня 1945 року генерал Герман Фортш від імені військ, що дислокувались на території між Богемськими горами та Верхньою частиною річки Інн, капітулював перед американським генералом Джейкобом Деверсом, командиром 6-ої дивізії США. 

Центральна Європа. 5 травня у Чехії вибухнуло Празьке повстання. В Дрездені гауляйтер Мартін Мютхман заявив, що великомасштабний наступ німців на Східному фронті повинен розпочатися. Через два дні Мютхман покинув місто і був схоплений радянськими військами при спробі втекти. 

Капітуляція німецьких військ в Бреславі. 6 травня генерал Герман Нігоф, комендант міста Бреслав капітулював перед радянськими військами, після того, як тримав оборону міста протягом кількох місяців. Після капітуляції Німеччини 9 травня 1945 р. Друга світова війна ще продовжувалася майже чотири місяці з її сателітом Японією. Сталося так, що акт капітуляції Японії 2 вересня 1945 р. в Тихому океані на борту лінкора "Міссурі" від імені СРСР підписав 40-річниЙ генерал із села Косинівка, що на Уманьщині, Кузьма Дерев'янко.

Друга світова війна відзначилася численними масовими вбивствами й злочинами проти людяності, насамперед Голокостом, стратегічними килимовими бомбардуваннями та єдиним в історії військовим застосуванням ядерної зброї.
Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних утрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. За приблизними підрахунками, у війні загинуло понад 60 млн осіб, 90 млн стали інвалідами. Найбільших людських жертв зазнали СРСР (до 27 млн), Республіка Китай (до 10 млн), Польща (6 млн), Югославія (1,7 млн). Втрати держав-агресорів становили: Третього Рейху — до 9 млн, Японської імперії — 2,5 млн, Королівства Італія — 500 тис. осіб. 

Величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ: З чотирьох років німецько-радянської війни бойові дії тривали на українських землях три роки й чотири місяці. Людські втрати України склали щонайменше 14 млн осіб. Понад 2 млн українців нацисти вивезли до Німеччини з СРСР для роботи на промислових підприємствах і в сільському господарстві.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток