Зазирніть до новоспеченого "ХІІІ" альбому

Зазирніть до новоспеченого "ХІІІ" альбому

 

Соліст гурту «Широкий лан» Святослав Бойко презентував новий альбом «Тринадцять».

 

Скільки пісень входить до альбому? І чому така назва?

В альбом входить 13 пісень, але ми як бонус додали 14 композицію, це шматочок з 90 псалма, який хлопці вважають захисним псалмом. І у нас є також сингл, який присвячений одному з кіборгів, на жаль, присвячена посмертно. Святославу Горбенко «Скельду». Він загинув 3 жовтня 2014 року при обороні ДАПу.

Я познайомився з Героєм України Олександром Сергійовичем Трепаком. І він мені розповів історію про 19-річного бійця правого сектору, який від осколків прикрив собою пораненого побратима. І Олександр Сергійович запропонував мені написати пісню про Святослава Горбенко. Потім я дізнався, що герой дуже полюбляв фільм «Тринадцятий воїн». З цього пішла назва пісні.

Чому в альбомі присутня литовська пісня?

Це литовська народна пісня. Їй близько 300-т років. Вона про перемогу литовсько королівського війська над військом шведів. Литовці йшли під проводом короля Каткуса. І як в пісні співається: «На наші землі прийшло військо шведів, військо хоробрих завойовників, сильних воїнів. Але хороший наш король Каткус, адже ми під його приводом надавали копняків шведам і вигнали їх із нашої землі!» Чому саме ця пісня? Це похідна бойова військова пісня. Чому литовська? З початку війни дуже багато країн почали допомагати Україні. І я вирішив виділити саме Литву. Звичайні прості литовці вони допомагають та співчувають українцям. І нам як музикантам захотілося подякувати їм.

Чому вирішили вкласти буклетик з текстами пісень до альбому?

З альбомом 2015 року виходу у нас була традиційна проблема, деякі люди чули не всі слова пісень. І ми вирішили це виправити. Ми надрукували книжку із текстами пісень.

Слухайте ефір за посиланням: https://soundcloud.com/armyfm/rankova-kava-291217-gst-svyatoslav-boyko