Зараз в ефірі:

Зброя.UA: Оснащення армії

30.03.2018
Зброя.UA: Оснащення армії

Начальник озброєння ЗСУ, генера-майором Миколою Шевцовим розповів про проведену роботу по оснащенню армії у 2017 році та плани і цілі на 2018 рік.

Сергій Камінський: Микола Миколайович, підсумуйте 2017 рік та розкажіть про плани на цей рік.

Микола Шевцов: 2017 виявився напруженим роком для підрозділів технічного забезпечення. Було багато роботи щодо відновлення роботи  військової техніки. Але, в цілому програма по відновленню військової техніки, програма по ремонту, була виконана повністю. Боєздатність військових частин нам вдалося підняти на досить високий рівень. Всі державні підприємства, які приймали участь у відновленні озброєння військової техніки, в цілому, з задачами впоралися. Озброєння ЗСУ проводило плідну роботу щодо комплектування військових частин технікою. 2017 рік дозволив підняти рівень справності практично до 70% озброєння військової техніки. На 2018 рік плануємо здійснити черговий етап по відновленню боєздатності. Плануємо забезпечити військові частини протитанковими ракетними комплексами. Нами відпрацьована повна стратегія, щодо переозброєння механізованих, мотопіхотних бригад, щоб кожна з них мала сучасні протитанкові ракетні комплекси. Основна увага приділяється забезпеченню цих підрозділів безпілотними літальними апаратами, які дадуть можливість здійснювати аеророзвідку, координування вогню артилерії. Також маємо намір щодо забезпечення автомобільною технікою, типу КРАЗ, МАЗ, Богдан. Велика надія в нас на забезпечення підрозділів тепловізійними прицілами. Будуємо плани щодо укомплектування військових частин антиснайперськими комплексами, станціями радіоелектронної боротьби. Щодо забезпечення військових снайперськими гвинтівками українського виробництва. Велика надія покладається на  проведення модернізації літаків для повітряних сил, для забезпечення української авіації вертольотами. Особлива увага приділяється нами цього року на покращення і введення в стрій нових зенітно-ракетних комплексів.

Сергій Камінський: Чим вони є нові?

Микола Шевцов: Сподіваємося отримати цього року нові зенітно-ракетні комплекси, оснащені новими приладами надвисокої частотності, які виготовлятимуться в Україні. Робимо намір на техніку, яка проходитиме по імпортозаміщенню з нашими українськими запчастинами.

Сергій Камінський: Як себе проявляють нові гвинтівки «Вулкан»?

Микола Шевцов: Ми модернізували ту зброю, яка є на оснащенні в ЗСУ – автомати Калашникова. Цієї зброї і боєприпасів до неї є достатньо. Але ми її модернізуємо за рахунок укомплектування тактичними комплектами, оснащення сучаснішими приладами прицілювання, коліматорами, тепловізійними прицілами. Але не скидаємо з рахунків те, що силами спецоперацій проведено випробування модернізованих автоматів Калашникова  виду «Вулкан». Є позитивні відгуки і сподіваємось, що цього року вони з’являться у нас на озброєнні. Також, досить прогресивно відпрацювала наша українська компанія «Зброяр» по виготовленню і прийнятті на озброєння в ЗСУ гвинтівок «UR-10»  (Зброяр Z-10 - самозарядна гвинтівка на основі конструкції AR-10), «UR-8» (Zbroyar Z-008 - гранично легка і точна гвинтівка, аналог американської AR-10 / AR-15, але з групою затвора особливої конструкції). Ці гвинтівки досить добре себе зарекомендували і на сьогоднішній день є потужною заміною снайперської гвинтівки Драгунова, яка вже досить тривалий час служить як в радянській армії, так і в ЗСУ.

Сергій Камінський: Які плани на цей рік щодо автотранспорту? Який вид транспорту в пріоритеті?

Микола Шевцов: Враховуючи те, що на сьогоднішній день стан автомобільної техніки в ЗСУ є надто складний, це дійсно наша проблема. Основний напрямок по забезпеченню ми покладаємо на закупівлю автомобільної техніки. Якщо говоримо про техніку для перевезення вантажів, флагманом являється концерн, який випускає автомобілі марки «КРАЗ». Також досить складним є питання щодо заміни автомобільного парку ГАЗ-66, ЗІЛ-131. Є пропозиції і проходять випробування автомобілі. Але зараз сказати, яка машина замінить цю техніку, не можу.

Сергій Камінський: Війна показала значну потребу у легкових автомобілях. Багато волонтерських джипів, УАЗів потрібно замінювати. Чи є плани на такі машини?

Микола Шевцов: Є певні замовлення автомобільного транспорту. Щоб знайти варту заміну «Уазікам», які тривалий час знаходяться на озброєнні збройних сил, сьогодні пройшов випробування автомобіль «Богдан». Будемо очікувати, що у найближче майбутнє він з’явиться в рядах ЗСУ. Про інші марки автомобілів говорити зарано.

Сергій Камінський: Чи є ще якісь варіанти, адже є допомога від США – Тойота Ленд Крузер, Хаммери…

Микола Шевцов: Тойоту Ленд Крузер надали по військово-технічній допомозі для ЗСУ і активно використовують в силах спеціальних операцій, підрозділах морально-психологічного забезпечення. І вони досить позитивно себе показали. В нас є наміри розглянути можливості їх закупівель. Але, напевно, це буде перспективою 2019 року. На сьогоднішній день перевагу віддаємо бойовій техніці і автомобільній техніці, яка призначена для перевезення боєприпасів і військових вантажів.

Сергій Камінський: За останні  роки зявилося близько 10 типів бронеавтомобілів. Як Збройні Сили дивляться на ці зразки і яке майбутнє у цієї техніки?

Микола Шевцов: У ЗСУ в 2016-2017 роках проводилась робота щодо визначення легких броньованих автомобілів, різних випробувань. Був досить великий спектр техніки, яка приймала участь в цих випробуваннях. Ми відпрацювали методику, в якій були залучені автомобілі українського виробництва, так і техніка іноземного виробництва. Українські підприємці зуміли зайняти потужну нішу в виробництві легкоброньованих автомобілів. Переможцями вийшли автомобілі «Варта» і «Козак». Ми розглядаємо і плануємо до закупівлі ці два зразки. Це два різних автомобілі за цільовим призначенням. Вже є певний сегмент в ЗСУ для їх застосування. Гадаю, що у 2018 році певні підрозділи будуть переозброєні  цими легкими броньованим автомобілями.

Сергій Камінський: Які перспективи «Дозорів-Б», партія яких є в наших ДШБ?

Микола Шевцов: Ці зразки досить непогано себе зарекомендували в десантно-штурмових  військах. Хотілося б, що наша оборонна промисловість прискорила їх виготовлення і постачання для ЗСУ.

Сергій Камінський: Що по планах щодо бронетехніки  на цей рік?

Микола Шевцов: Стосовно оновлення парку бронетанкової техніки, проводиться плідна співпраця з підприємства промислово-оборонного комплексу, особливо в цьому сегменті лідерами є підприємства Укроборонпрому: Київський бронетанковий завод, Харківське конструкторське бюро ім. Морозова. Є замовлення щодо постачання цього року БТР-3, БТР-4. У порівнянні з тими зразками, які поступали першим до ЗСУ, цими підприємствами проведена колосальна робота щодо покращення їхніх технічних характеристик, підвищення їхніх бойових спроможностей. Проводиться піддослідна експлуатація цих зразків у військах. Йдуть позитивні відгуки про БТР-3, БТР-4. Ми сподіваємось, що ряд підрозділів, які сплановані до переоснащення, до кінця року отримають цю техніку. Цього року ми плануємо переоснащення не одиницями, не взвод-рота, а батальйонами.
Щодо «Оплотів», то ми чекаємо на ці машини, проводимо активну участь в доробці цих машин. Проблема виявилась в тому, що «Оплот», який створювався для ЗСУ, мав багато вузлів, які пов’язували нас з РФ. На сьогоднішній день проводиться робота по імпортозаміщенню. Виникла проблема в постачанні цих зразків. Сам танк на сьогоднішній день являється перспективний і довгоочікуваний.

Сергій Камінський: Чим він відрізнятиметься від тайського варіанту?

Микола Шевцов: Ця машина складатиметься з українських запасних частин і по деяким характеристикам, по захисту, по комплексу керування вогнем він навіть перевищуватиме.

Сергій Камінський: Яким був минулий рік у питанні ремонту техніки, щодо обсягів, якщо порівнювати з оборонпромом?

Микола Шевцов: З «Укроборонпромом» може не дуже доречно порівнювати  це питання. Протягом 2016-2017 років сформувалися завдання як для оборонно-промислового комплексу, так і для підрозділів технічного забезпечення ЗСУ. У 2015 році йшов відновлювальний ремонт в підрозділах технічного забезпечення і на підприємствах оборонно-промислового комплексу. На сьогоднішній день кожен ремонтний орган знайшли своє місце. Підприємства оборонно-промислового комплексу виконують капітальний ремонт, модернізацію і виготовлення нових зразків. Військові частини виконують ремонті роботи і поточний ремонт, який виникає при експлуатації техніки у військах. Ремонтні підприємства на сьогоднішній день план виконали повністю.

Сергій Камінський: Розкажіть про модернізацію складів боєприпасів та арсеналів.

Микола Шевцов: Ця робота розпочалася зразу, як тільки в 2014 році ми зрозуміли, що почалася війна. Були прийняті всі заходи, направлені на забезпечення живучості баз, складів і арсеналів. Вже тоді розпочалася робота по перегрупуванню боєприпасів, по їх вивезенню з територій, які наближені до РФ. За час, з 2014 року ми перевезли більше сотні тисяч боєприпасів і здійснили їх перегрупування. В 2017 році була проведена робота щодо введення нових підрозділів, таких як батальйони охорони для охорони цих об’єктів. Ці підрозділи ми оснастили засобами для посилення охорони. На всіх арсеналах у нас використовуються станції, які забезпечують боротьбу з безпілотними літальними апаратами.

Сергій Камінський: Які маємо перемоги за минулий рік щодо переходів на НАТОвські стандарти, та що планується зробити цього року?

Микола Шевцов: На сьогоднішній день ми проводимо роботу щодо сумісності експлуатації військової техніки. Вже відпрацьовано понад 200 стандартів, сумісних зі стандартами НАТО. Розпочали проводити кодифікацію майна. Це нам дає можливість на закупівлю запасних частин за каталожними номерами Альянсу. Дрібні роботи, які не видно у повсякденній діяльності, на сьогоднішній день проводяться. Комітетом реформ ця робота активно ініціюється. Нами залучені  радники високого рангу країн-партнерів і ця робота проводиться досить потужно.

Сергій Камінський: Що ми отримали від країн-партренів минулого року і що очікуємо отримати цього року?

Микола Шевцов: Минулого року ми досить плідно працювали. Ми отримали автомобілі «хаммери», прилади нічного бачення, станції антибатарейної боротьби. Цього року сподіваємося отримати антиснайперські комплекси, станції радіоелектронної боротьби. Прилади нічного бачення вкрай потрібні. І Джавеліни являються актуальними для ЗСУ. Багато хто цікавиться, як Джавеліни вплинуть на хід війни. Але сам Джавелін хід війни не вирішить, проте, важливо, що він входить в лінійку наших протитанкових засобів і в комплексі дійсно стануть надійним опором для супротивника.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток