Зараз в ефірі:

Збройні Сили України святкують 30-річний ювілей

05.12.2021
Збройні Сили України святкують 30-річний ювілей

День встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року. Дата символічно збігається з початком однієї зі славетних сторінок української армії Першого зимового походу Дієвої армії УНР (6 грудня 1919 року). Саме 6 грудня 1991 року парламент вже незалежної України ухвалив закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України», які мали стати продовжувачами славних бойових традицій українського війська, зокрема й Армії УНР.

 

Збройні Сили України це об’єднання всіх військовослужбовців країни. Саме на армію, згідно з Конституцією України, покладені завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, зміцнення безпеки її громадян.

До складу сучасних Збройних Сил України входять: Сухопутні війська, Повітряні та Військово-Морські сили, ДШВ і ССО. У 2016 році у ЗСУ були сформовані Сили спеціальних операцій, зосереджені на “гібридній війні”. Зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, розвідінформації поза лінією фронту, ООС тощо. Українські військовослужбовці також є постійними учасниками міжнародних військових операцій, зокрема й під егідою ООН.

За 30 років українське військо, разом з усією державою, переживало багато різних періодів. Були і часи відносної стабільності, і часи повного занепаду. Але за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. І тільки після Революції Гідності та початку воєнних дій на Сході України розпочалася нова сторінка літопису українських Збройних Сил. Протягом 2014 - 2015 років ЗСУ, ціною неймовірних зусиль, змогли відновити свою боєздатність, істотно збільшити парк військової техніки та набути безцінного досвіду. Попри тотальну руїну в армії, корупцію, зради, втрати і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність нашої країни, захистити власний народ від агресора, а також відновити обороноздатність Збройних Сил.

Сталися й інші історичні зрушення, які змінили вектор розвитку Збройних Сил України. Україна відмовилася від позаблокового статусу і оголосила про свої наміри вступити в НАТО курс на членство в міжнародній організації, закріплений у Конституції України. 12 червня 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО. Тепер найважливішим питанням, що потребує сприяння держав-членів НАТО, залишається підтримка євроатлантичного курсу України за допомогою надання Плану дій щодо членства та видимої перспективи вступу до Альянсу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ зробив все для отримання Плану дій щодо членства в Альянсі. Своєю чергою, Північноатлантичний Альянс 14 червня 2021 року під час саміту в Брюсселі підтвердив рішення, ухвалене на саміті в Бухаресті у 2008 році про те, що Україна стане членом Альянсу з Планом дій щодо членства (ПДЧ) як невід’ємною частиною процесу.

ЗСУ тримають курс на впровадження принципів та стандартів Альянсу та подальшу їх імплементацію в безпекову сферу. Запровадження стандартів НАТО забезпечує планомірне нарощування боєздатності військ (сил) та досягнення взаємосумісності з силами та засобами провідних країн світу, сприяє підвищенню ефективності використання державних ресурсів у сфері оборони. За останні вісім років Україна твердо відстоює не лише власну незалежність, а й безпеку та стабільність Європи, виступає потужним форпостом на східному фланзі НАТО.

За останні роки українська армія не тільки повністю відновила свою боєздатність, а й продовжує реформуватися та підвищувати свою потужність. Українські військовослужбовці впевнено опановують нову військову техніку, яку оновлюють ЗСУ; демонструють гарні результати, беручи участь у міжнародних військових навчаннях, а також у складі багатонаціональних сил; отримують нові знання та навички під керівництвом інструкторів зі США, Канади, Швеції та інших країн-партнерів. Окрім того, українські підрозділи успішно проходять оцінювання НАТО, таким чином наближаючись до повної взаємосумісності з підрозділами країн-членів НАТО.

Особливістю сучасних умов функціонування Збройних Сил є те, що їх реформування триває водночас із виконанням життєво важливого для забезпечення безпеки держави завдання ведення операції Об’єднаних сил на сході України із захисту територіальної цілісності і суверенітету країни. У липні 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав закони про національний спротив і збільшення чисельності ЗСУ. Вони мають на меті розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву. Також згідно з підтриманими змінами про збільшення чисельності ЗСУ, її збираються наростити на 11 тисяч військовослужбовців до 261 тисячі осіб.

День ЗСУ присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. У наш час свято стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги українських воїнів. У цей день ми згадуємо та низько вклоняємося подвигу тих воїнів, які віддали своє життя за Україну, та дякуємо армійцям, які нині перебувають на фронті - за незламну силу волі, безстрашність, патріотизм та відданість військовому обов'язку.

Сьогодні, у ювілейний День Збройних Сил дякуємо всім нашим військовослужбовцям хоробрим чоловікам і жінкам та вітаємо їх із професійним святом. Бажаємо нашим славетним воїнам міцного здоров’я, успіхів на службі і в цивільному житті, надійних тилів та добра у родинах. Ми пам'ятаємо Героїв, які загинули, захищаючи Незалежність та Свободу України. Вічна їм слава! Подвиг українських захисників назавжди залишиться у серцях українців! Бажаємо всім нам Перемоги над ворогом задля процвітання нашої країни!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток