Зброя, освячена в Холодному Яру, завжди вбиває ворога, - волонтер з Черкащини

Зброя, освячена в Холодному Яру, завжди вбиває ворога, - волонтер з Черкащини

Заступник директора ТОВ НВФ «Урожай» МХБ з Черкас Юрій Романча в ефірі Армія фм розповів про допомогу армії, підтримку ветеранів, розмови з дітьми про війну та силу Холодного Яру.

 

 

 

 

 

Дар’я Бура: Юрію, з чого з вами почалась ваша волонтерська діяльність?

Юрій Романча: Підприємство, де я працюю заступником директора із розвитку та соціальних питань, постійно дбає про наших бійців, які на фронті, які приходять додому, кожен зі своїми питаннями, проблемами. Ми стараємося допомагати. Одним з таких хлопців є Сергій (Сергій Прядка, який втратив на війні ногу, але займається спортом і бере участь у різних змаганнях для ветеранів). Він хотів займатися кінним спортом і звернувся до нас, бо потрібна була допомога з тренуваннями. Знаєте, коли людина працює із натхненням, хоче довести, перемогти і хоче бути потрібний нашій державі – хочеться допомагати.

Дар’я Бура: Окрім Сергія, ви і армії допомагаєте.

Юрій Романча: Так, знаєте, від початку допомога йшла без вибірковості, усім, хто просив для армії. Ми перераховували кошти на картку, допомагали щось придбати. Але побачили, що на цьому спекулюють, відповідно, почали допомагати самі. Пакували допомогу в машини – все, що потрібно було, продукти… І так возили. 28 бригаді допомагали. Так як я родом з Холодного Яру, мені захотілося познайомитися з керівництвом. Хлопцями з 93 бригади Холодний Яр. Ми подружилися з ними і спілкувалися навіть коли їх вивели в Дніпропетровську область. Потім ми запросили їх на реабілітацію в Холодний Яр на територію фестивалю «Крутий заміс». Перед Покровою вони були в нас, ми влаштовували їм екскурсії. У нас є школа гончарства, долучилися до цієї роботи. Глина ж дає спокій. Тоді ж у нас за ініціативою Сергія Прядки проходили змагання Сили нації.

Дар’я Бура: Ви ще й займаєтеся дітьми?

Юрій Романча: У Чигирині є село Вітово і його голова звернувся з проханням, щоб Сергій виступив перед дітьми. Сергій погодився, але зізнавався, що комок в горлі підкотив, коли почав з дітьми говорити. Діти дуже серйозно ставилися… Зараз вже йому простіше, він продовжує спілкування з дітьми.

Дар’я Бура: Звідки ви черпаєте бажання і натхнення втілювати всі свої ініціативи?

Юрій Романча: Бажання виникає завжди в моменти піднесення і удачі. А ще я зажди стараюся озвучити свої плани. Після того хочеш-не хочеш, вже треба виконувати сказане. Я просто хочу робити все для того, щоб популяризувати свій край – Холодний Яр, Черкащину. Україну повинні знати з позитивного боку в світі, як прекрасну державу з- добрими і хорошими людьми та талановитими майстрами.

Дар’я Бура: А що б ви сказали тим, хто «втомився від війни»?

Юрій Романча: Втомитися можна навіть відпочиваючи. Війна – це найстрашніше, що може бути в нашій країні. Ми бачимо цих хлопців, і вони якраз є прикладом. Якщо люди втомлюються пити чай і їсти борщ, то ці хлопці не втомлюються. Ми повинні підтримувати і бійцівський дух, і коли буде необхідність, вся Україна підніметься і боронитиме свою державу скрізь. Втомлюватися ще рано. Кожен на своєму місці повинен робити свою роботу і підтримувати армію. Все буде добре, ми переможемо і все буде класно. Хлопці-холодноярці посвятили зброю в Холодному Яру, а зброя, освячена в Холодному Яру завжди вбиває ворога і б’є туди, куди треба.