Зараз в ефірі:

Здобутки Командування Медичних сил ЗСУ

19.03.2021
Здобутки Командування Медичних сил ЗСУ

Начальник служби зав’язків з громадськістю Командування Медичних сил ЗС України Олексій Мазепа в передачі «Мілітарі навігатор» розповів про зміни у військовій медицині за рік існування відомства.

 

 

 

 

 

Створення у 2020 році Медичних сил Збройних Сил України як окремого роду з формуванням Командування Медичних сил стало значним досягненням у системі медзабезпечення українського війська. Це обумовлено трансформацією системи управління на стратегічному рівні зі створенням структури командувань видів, родів (військ, сил) за принципами НАТО.

Вже сформована вертикаль управління медичним забезпеченням Збройних Сил України:

на стратегічному рівні – Командування медичних сил;

на оперативному рівні – оперативно-медичні управління, відділи медичного забезпечення видів, родів військ (сил) та оперативних угрупувань військ;

на тактичному рівні – медичні служби бригад (полків).

Створена модель підвищує ефективність системи управління медичним забезпеченням, а саме:

безпосереднє підпорядкування сил і засобів Медичних сил Головнокомандувачу Збройних Сил України на стратегічному рівні та відповідним командувачам та командирам на оперативному і тактичному рівнях значно покращує процес ухвалення рішень;

забезпечення принципів військового управління – єдиноначальності і централізації, стійкості і безперервності управління медичними силами;

забезпечення повноцінного виконання функції генерування Медичних сил, розвиток підпорядкованих їм військ (сил), всебічне медичне забезпечення, підготовка та готовність до виконання покладених на медичну службу завдань;

здійснення планування та управління медичним забезпеченням за принципами НАТО.

Протягом останніх років провадилась активна робота над розробленням законодавчої бази:

затверджена Стратегія розвитку Медичних Сил Збройних Сил України до 2035 року;

розроблено проєкти Концепції розвитку Медичних Сил та Програми розвитку Медичних Сил до 2025 року;

розроблено та впроваджено доктринальні документи для набуття сумісності у питаннях медичного забезпечення зі збройними силами НАТО;

здійснено тренування оперативно-медичних управлінь у складі ВМКЦ, які є основним органом управління в системі підготовки та здійснення медичного забезпечення на оперативному рівні в зоні відповідальності за територіальним принципом.

Важливо знати, що за час проведення АТО/ООС відбулися докорінні зрушення в питаннях фінансування військової медицини. Цьогоріч на потреби Медичних сил заплановано видатків у сумі 870,6 млн грн.

Значно покращується забезпечення Медичних сил комплектно-табельним оснащенням, евакуаційно-транспортними засобами та спеціальною медичною технікою і апаратурою, а також індивідуальними засобами захисту.

Сформовано військовий шпиталь на 100 ліжок (Маріуполь). Набув спроможностей ще один військовий мобільний шпиталь.

Крім цього, у закладах охорони здоров’я постійно здійснюється надання медичної допомоги військовослужбовцям, військовим пенсіонерам та іншим категоріям громадян.

Щорічно у військово-медичних клінічних центрах та військових шпиталях проходять стаціонарне лікування близько 180 тисяч пацієнтів, серед яких до 70% військовослужбовці.

Надається медична допомога (реєструється звернень) понад 2 млн амбулаторних пацієнтів.

Окремим напрямом роботи є забезпечення санітарного благополуччя військ як у стаціонарних, так і польових умовах, а також протидія коронавірусній інфекції.

В умовах протистояння масштабним викликам, пов’язаним зі світовою пандемією, вживаються комплексні заходи для запобігання поширенню, а також задля локалізації та ліквідації спалахів коронавірусної хвороби у військових частинах (закладах).

Визначено можливості закладів охорони здоров’я із надання медичної допомоги інфекційним хворим.

Визначено 887 ліжок інфекційного профілю, з них 33 боксованих та 77 напівбоксованих. Передбачено додаткове розгортання 1291 ліжок інфекційного профілю в терапевтичних відділеннях військово-медичних закладів.

Затверджено План заходів у Збройних Сил України та їхньої участі у проведені державних заходів з протидії виникнення та поширення COVID-19.

Визначено обсерваційні зони: в разі масового надходження хворих на COVID-19 військовослужбовців - 1750 ліжок; у разі переведення військових санаторіїв на роботу в суворому протиепідемічному режимі додатково буде розгорнуто 2050 ліжок.

Розгорнуто польові інфекційні відділення військових мобільних госпіталів в районі проведення ООС (200 ліжок).

Удосконалено схему перспективного перепрофілювання військових мобільних шпиталів у разі масового надходження військовослужбовців, хворих на COVID-19.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток