Життя курсантів під час карантину

Життя курсантів під час карантину

Яка повсякденна діяльність курсантів вищих військових навчальних закладів?

Які нововведення увійшли в звичний ритм життя та який морально-психологічний стан в особового складу? 

Розповідають  представники військових вишів.

 

 

 

Костянтин Богатирьов: Як запобігають поширенню коронавірусу у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка?

Валерія Подкіч: Обмеження на пересування строєм до 10 осіб. Скасовано спортивно-масову роботу, стройову та шикування. У навчальному закладі всюди стоять дезінфектори, тож кожен охочий може обробити руки. Навчання дистанційне,  в програмах «Google classroom» та «Zoom». 

Костянтин Богатирьов: Як на курсантів впливають карантині зміни?

Валерія Подкіч: Спочатку обурювали. Адже було обмежено можливість вийти в місто, багато хто не міг побачитися з рідними. Але офіцери намагаються замінити рідних. Вони пропонують допомогу, проводять інформування. 

Костянтин Богатирьов: Чи зазнали змін умови харчування?

Валерія Подкіч: Обмеження в кількості осіб, які харчуються. Здебільшого в їдальні перебувають дві-три групи, а за столом - по чотири особи. Раніше їдальню відвідували одразу два курси, а то й більше. Раціон також змінився накраще. 

Костянтин Богатирьов: Як вплинув карантин на навчальний процес?

Валерія Подкіч: Військові дисципліни вивчаємо за планом. Викладачі та особовий склад перебувають у масках та на безпечній дистанції.

Костянтин Богатирьов: Як протидіють коронавірусу в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного?

Поліна Кравченко: Академія дуже швидко і оперативно відреагувала на пандемію. Відразу скасували масові скупчення особового складу: шикування,сп ортивно-масову роботу, фізичну підготовку. Поділили на групи, щоб в аудиторії було не більше 10 осіб, по одній за партою. Головна перепустка на територію академії - медична маска. Вона є в кожного військовослужбовця. На вході стоять дезінфектори для рук. Після кожної пари здійснюється перевірка температури в особового складу.

Костянтин Богатирьов: Який настрій в особового складу?

Поліна Кравченко: Загалом позитивний. Скасовано чимало заходів, шикувань, нарад.  Прибуття на 8:20 замість 7:30 - і відразу пари. Нині багато курсантів на полігоні, там вони у відносній ізоляції. 

Костянтин Богатирьов: Чи пускають вас у звільнення?

Поліна Кравченко: Контрактників так, але має вийти розпорядження щодо поребування особового складу в казармах без звільнень.

Костянтин Богатирьов: Чи налагоджений механізм дій в разі виникнення підозри на коронавірус?

Поліна Кравченко: Курсанта, який прибуває зі звільнення, зустрічає медичний працівник, він одразу перевіряє температуру і запитує про стан здоров’я. Якщо температура 37, цю особу відразу забирають в лазарет.