Змагання Tank Challenge 2018. День другий

Змагання Tank Challenge 2018. День другий

5 червня завершився другий день міжнародних змагань Strong Europe Tank Challenge 2018. Сьогодні, 6 червня, українська команда проходила етапи з оцінювання тактичної обстановки, визначення дальності до цілі, стрільби з пістолету та розпізнавання цілей.

Детальніше про змагання розповів військовий журналіст Павло Ковальчук.

«Під час оцінювання тактичної обстановки необхідно було провести візуальну розвідку сил та засобів противника, що закріпився у імітаційному містечку. Виявити його озброєння, кількість особового складу, пости тощо. Кожен екіпаж спостерігав зі свого напрямку і доповідав командиру взводу який мав звести всі доповіді у єдину картину. Складність завдання полягала в тому, що особовий склад противника під час вправи переміщався містечком, продовжував встановлювати перешкоди, і змінював укриття.

Другою вправою було визначення дальності оптичним методом. Ця вправа імітує відмову далекоміру у танку, і під час неї екіпажу необхідно визначити дистанцію до цілі. Кожна ціль демонструвалася лише 20 секунд, і за цей час необхідно було не лише її виявити, але й розпізнати, щоб потім, користуючись заданими величинами висоти та довжини, вирахувати відстань за формулою тисячних.

Ще однією вправою було розпізнавання цілей. Рухаючись заданим маршрутом танкісти відшукували розставлені цілі та розпізнати їх тип. Цілі імітували різну ворожу техніку - від БМП до гелікоптера. Знов, як і під час оцінювання тактичної обстановки, спостереження вели всі екіпажі одночасно, а загальну доповідь робив командир взводу», — розповів Павло Ковальчук.

Він також додав, що найбільш динамічним етапом змагань сьогодні видалася швидкісна стрільба. За умовами вправи стрільбу виконували з різних положень — стоячи, з коліна, лежачи та з танку. Необхідно було швидко вразити мішені та переміститись на іншу позицію. В рамках ще одного завдання необхідно перенести два короби по 840 набоїв калібру 7,62мм від одного танку до іншого. Мішені були розміщені на відстані 25 метрів. На мішені, що підіймалися давалося лише по одному пострілу. Час демонстрації обмежений – 15 секунд.

«Важливо розуміти що під час змагань різні команди одночасно виконують вправи на різних ділянках. Наприклад, одна команда проходить смугу перешкод, друга в цей час відпрацьовує оборону, а третя стріляє з пістолетів. Оскільки за кожну вправу можна заробити різну максимальну кількість балів від 50 до 500, то до моменту коли всі команди не виконають повну програму змагань буде неможливо сказати, яка команда вирвалася у лідери, чи навпаки відстала. Таким чином під час змагань підтримується спортивний азарт серед учасників, та до останнього зберігається інтрига для вболівальників»,  сказав Павло Ковальчук.

У загальному заліку краща команда отримує за цю вправу максимальну кількість балів  50. Ще стільки ж можна отримати за влучність. Таким чином за стрільбу пістолета є шанс набрати 100 пунктів. Але допоки танкісти всіх країн не пройдуть цю дисципліну  результат не буде відомий. За словами суддів на даній ділянці, наразі наші танкісти найшвидші на цій ділянці.