«ЗСУ потребують реформування грошового забезпечення», - генерал-лейтенант Сергій Корнійчук

14.02.2020
«ЗСУ потребують реформування грошового забезпечення», - генерал-лейтенант Сергій Корнійчук

Чи зміниться  грошове забезпечення військовослужбовців після переходу Генштабу на J-структуру і кому не знайдеться місця на нових посадах, в ефірі програми "Мілітарі навігатор" розповів перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук.

 

 

 

 

Ірина Зінчук:  Чи вплине на грошове забезпечення офіцерів перехід на нову структуру?

Сергій Корнійчук: В процесі реформування є ризики, що деякі військовослужбовці можуть перейти на нижчі по окладу посади. Але Міністр оборони ухвалив рішення, що грошове забезпечення залишиться на тому ж рівні, що було до переходу на нижчі посади. Але це тимчасово. У нас є бачення реформи фінансового забезпечення. В першу чергу - грошового. Такі країни, як США, отримують грошове забезпечення не за військовими посадами, а  за званнями. Це дозволяє проводити ротацію. Коли питання буде врегульовано у нас, це дозолить переходити на вищу посаду і отримувати іншу платню. А головне у цій реформі – надбавки за виконання спеціальних завдань.

Ірина Зінчук: Варто очікувати підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям найближчим часом?

Сергій Корнійчук: Цим питанням опікується Міністерство оборони та Департамент фінансів. Я можу сказати, що невелике збільшення грошового забезпечення буде. Розглядатимуть питання щодо підняття заробітної плати учасникам ООС та військовослужбовцям, які виконують певні завдання.                           

Ірина Зінчук: Чи вдасться мінімізувати ризик втрати досвідчених кадрів  за допомогою цих надбавок?

Сергій Корнійчук: Люди підготовлені, які мають бажання служити, мають позитивні показники, будуть отримувати грошове забезпечення належне і мотивацію. Тому це до мінімуму знизить ризик відтоку. А хто не відповідатиме цим критеріям, виявиться баластом, тим місця не буде.

Ірина Зінчук: Яким чином визначатимуть, хто «баласт», а хто працює на результат?

Сергій Корнійчук: Є система щорічного оцінювання. Людина повинна пройти перевірку з усіх предметів за своїм фахом. Результати оцінювання будуть проаналізовані. Якщо військовослужбовець відповідає займаній посаді чи гідний зарахування на вищу, його кандидатуру вносять у план переміщення на вищі посади. Питання щодо подальшої служби інших військовослужбовців вирішуватиме комісія.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток