Звільнення Мар’їнки одна з найуспішніших операцій сил АТО

Звільнення Мар’їнки одна з найуспішніших операцій сил АТО

Місто Мар’їнка межує зі східними околицями Донецька. Влітку 2014 р. сили Сектору «Б» почали планомірно брати під контроль донецькі передмістя, створюючи плацдарми для подальшого наступу.

Вранці 4 серпня батальйони «Азов» та «Шахтарськ» отримали наказ вибити ворога з Мар’їнки.

 

 

 

Добровольців підтримали бронетехнікою 51-ї механізованої бригади. Завдяки об’єднанню сил їм вдалося взяти центральні позиції терористів. Той бій називають однією з найуспішніших операцій АТО, яка стала одночасно оборонною та контрнаступальною.

Сили АТО спробували розсікти укріплений район бойовиків на дві частини, однак зазнали запеклого опору. Ворог кинув проти українських військових майже 1000 «багнетів» — ядро усього донецького угруповання. Якби бойовики взяли Мар’їнку, це стало б загрозою для українських військ в Авдіївці, Пісках та стратегічної лінії фронту.

Не з першої спроби, але центральні позиції терористів вдалося взяти. Після того українські бійці почали зачищення Мар’їнки у східному та західному напрямах. Розуміючи, що місто не втримати, бойовики «ДНР» розпочали обстріл Мар’їнки з мінометів, гранатометів, гаубиць та установок «Град». Та сили АТО виконали поставлене завдання і повернули в Мар’їнку мир і законну владу.

Того дня під Мар’їнкою бойовики втратили 80 осіб, понад 100 були поранені. Окрім того, було знищено 10 одиниць бронетехніки загарбника. Не обійшлось без втрат і в наших лавах — внаслідок боїв загинули 5 українських бійців, 39 зазнали поранень.

Щороку у серпні місцеві мешканці, а з ними і вся Україна, відзначають день, коли наші військові врятували українські міста від терористів. Армія і надалі готова до захисту українських територій від агресора.