КМБ по НАТівськи

 КМБ по НАТівськи

Першокурсники Національної академії сухопутних військ проходять первинну підготовку. Подробиці в ефірі Армія ФМ розповів Анатолій Стельмах.

 

 

 

 

«Майже місяць, на базі Міжнародного центру миротворчості і безпеки, проходитимуть первинну військово-професійну підготовку курсанти першого курсу Національної Академії Сухопутних військ. Незважаючи на літню спеку, юнаки та дівчата, які нещодавно залишили шкільні парти вивчатимуть тактику, інженерну, вогневу та психологічну підготовку, опановуватимуть тактичну медицину.

Від колишнього так званого курсу молодого бійця в Академії вже давно відійшли і на заняттях активно впроваджують НАТівські стандарти, психологічно готуючи курсанта стати лідером в колективі. Застосовують і досвід набутий під час Антитерористичної операції. Проте все ж таки основна відмінність цього року це дівчата курсанти, які здобуватимуть фах командирів механізованих підрозділів.

До цього на піхотних спеціальностях дівчат не було. Проте на програму підготовки це аж ніяк не вплинуло. Поряд з хлопцями вони непогано виконують фізичні і психологічні нормативи. А на деяких заняттях проявляють справжні командирські навички.

Тож сподіваємось, що вже за декілька років в українській армії жінка командир роти чи комбат бойової бригади стане звичним явищем», - розповів Стельмах.