Зараз в ефірі:

ЧАСІВ ЯР: ЧИ Є ЖИТТЯ В НАЙГАРЯЧІШІЙ ТОЧЦІ ФРОНТУ? РОЗПОВІВ ВОЛОНТЕР ІЗ ЧАСОВОГО ЯРУ ЄВГЕН ТКАЧОВ

25.04.2024
ЧАСІВ ЯР: ЧИ Є ЖИТТЯ В НАЙГАРЯЧІШІЙ ТОЧЦІ ФРОНТУ? РОЗПОВІВ ВОЛОНТЕР ІЗ ЧАСОВОГО ЯРУ ЄВГЕН ТКАЧОВ

За два останні тижні з міста виїхало до 60 людей – через поранення або ж наважилися на евакуацію. Про це на Армія FМ розповів волонтер Євген Ткачов, який допомагає мешканцям Часового Яру з найнеобхіднішим.

Ворог нещадно обстрілює Часів Яр, нині у місті не залишилося відносно безпечних районів, каже Євген Ткачов.

– Як мешканець міста Часів Яр, залишаюсь поблизу, намагаюсь допомагати цивільним і не тільки. Був у неділю в самому місті, а вчора – в навколишніх селах Миколаївка та Віролюбівка. До наступу люди жили в підвалах, в будиночках, були відносно спокійні райони міста. Але коли лінія фронту наблизилась, ситуація стала дуже напружена і з військової, і з гуманітарної точки зору. Місто постійно обстрілюється величезними боєприпасами, авіабомбами.

За словами Євгена, у деякі райони міста зараз смертельно небезпечно заїжджати через ворожі дрони.

– Дрони вибивають весь автотранспорт, а деякі райони безперервно обстрілюються з важкої артилерії. Мій автомобіль гуманітарної місії теж була атакований. Дрон летів низько, бачив гуманітарні емблеми, проте атакував. Цього разу я не постраждав. Пощастило, що влучив саме протитанковий заряд. Кумулятивний струмінь запалив ковдри, матраци, подушки, що були в багажнику, ми це швидко викинули й змогли виїхати.

 Окупанти нищать геть усе, у Часовому Ярі немає безпечного місця, зазначає Євген Ткачов.

– Голова військової адміністрації казав, що в їхню броньовану, яка теж із маркуванням,  прилітав протитанковий дрон, але не спрацював. Іншого разу окупанти скинули уламкову бомбу в пункті видачі гуманітарної допомоги, прилетіла бомба метрів за 50 від «пункту незламності».

У місті залишається близько 700 людей.  За останні два тижні виїхало до 60 місцевих мешканців – хтось евакуювався, а когось вивезли через поранення, ділиться Євген Ткачов.

Також Євген розповів, хто здебільшого відмовляється від евакуації та з яких причин:

– Залишається майже до останнього маргіналізована частина населення, якій байдуже буде тут Україна, Росія чи Парагвай. Є частина людей, які чекали не «русского мира», а можливості з'єднатися з ріднею, бо специфіка цього регіону, що тисячі людей в радянські часи виїхали освоювати Сибір, Тюмень і там залишилися. Деякі люди залишалися охороняти своє майно від мародерів. І ще частина людей залишилася в місті, щоб допомагати іншим.

Євген допомагає містянам та мешканцям довколишніх сіл як працівник гуманітарної місії «Проліска», а у вихідні ще й волонтерить.

– На вихідні везу людям щось від себе або ж допомагаю евакуюватися. Привожу те, в чому дефіцит: корм для тварин, а для людей воду та ліки.

Працював Євген Ткачов і в добровольчому підрозділі медевакуації. Каже, вивозив поранених військових і мимохідь допомагав мешканцям Часовоярської громади.

  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток