10 заповідей здорового способу життя

10 заповідей здорового способу життя

Щорічно 7 квітня відзначаємо Всесвітній день здоров’я. Це одна з важливих соціальних дат, значення якої переоцінити неможливо, адже найдорогоцінніше, що є в людини життя і здоров’я. Мета свята — звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань.

 

 

 

 

Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, а точніше ухвалення статуту цієї організації. Статут ВООЗ затвердили 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея відзначати Всесвітній день здоров’я.

Як же зберегти здоров’я та молодість? Відповідь на це запитання дає міжнародна група лікарів, психологів і дієтологів. Вони розробили «десять заповідей здорового способу життя» — рецепти молодості, що становлять основу здорового способу життя, дотримуючись яких ми зможемо зберегти та зміцнити своє здоров’я та підвищити якість життя.

1-а заповідь здорового способу життя: не переїдайте! Замість звичних 2.500 калорій задовольняйтеся 1.500. Тим самим ви розвантажите свої клітини і підтримаєте їх активність. Клітини швидше оновлюються і організм стає менш схильним до захворювань. Харчуйтеся врівноважено: їжте небагато, але й не занадто мало.

2-а заповідь: меню повинне відповідати вашому віку. У 30-літніх жінок перші зморшки з'являться пізніше, якщо вони регулярно будуть їсти печінку й горіхи. Людям, старшим сорока років, корисний бетакаротин. Після 50 років кальцій тримає у формі кістки, а магній — серце. Чоловікам за сорок необхідний селен, що міститься в сирі та нирках. Після п'ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце й кровоносні судини.

3-я заповідь: не слід завжди стримувати гнів у собі! Той, хто часто докоряє самому собі, натомість щоб розповісти, що його засмучує, а часом навіть і посперечатися, обмінятися думкою з оточернням, більше схильрний до будь-яких захворювань. Відповідно до результатів міжнародного тестування, 64 відсотки респондентів, що хворіють на злоякісні пухлини, завжди тамують гнів.

4-а заповідь: робота є важливим елементом здорового способу життя. Знайдіть привабливу для себе справу! Робота допомагає зберегти здоров’я, стверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на п'ять років старше. Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До таких належать професії льотчика,  диригента, філософа, художника й священика.

5-а заповідь: майте на все власний погляд. Живучи усвідомлено, людина значно рідше впадає в депресію й буває пригніченою, ніж та, котра лише пасивно пливе за течією.

6-а заповідь: знайдіть собі пару! Любов і ніжність — найкращий засіб проти старіння. Коли людина закохана, у її організмі виробляється гормон ендорфін, інша назва якого — гормон щастя. Він сприяє зміцненню імунної системи.

7-а заповідь: сон у прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що обмін речовин в організмі й прояв вікових особливостей залежать також і від температури навколишнього середовища.

8-а заповідь: час від часу втішайте себе! Іноді всупереч будь-яким рекомендаціям щодо здорового способу життя дозволяйте собі насолоджуватися ласощами.

9-а заповідь: активно рухайтеся! Навіть вісім хвилин занять фізкультурою або спортом щодня продовжують життя. У процесі руху вивільняються гормони росту, вироблення яких особливо скорочується після тридцяти років.

10-а заповідь: тренуйте головний мозок! Розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що вимагають розумової діяльності, вивчайте іноземні мови. Змушуючи працювати мозок, ми сповільнюємо процес вікової деградації розумових здібностей; одночасно активізуємо роботу серця, системи кровообігу й обмін речовин.

Турбота про особисте здоров'я не повинна бути проблемою, це має бути спосіб життя! Гармонійне поєднання фізичного і морального здоров’я допомагає нам позитивно дивитися на навколишній світ, прагнути до творчості, будувати своє сімейне щастя.

Також слід пам’ятати: попри всі досягнення сучасної цивілізації, ніхто, крім самої людини, не зможе на належному рівні подбати про зміцнення свого здоров’я і підтримку організму в гарній формі. А попрацювавши над своїми звичками і закріпивши корисні навички, можна продовжити активне життя на довгі роки.

У Всесвітній день здоров’я Армія FM бажає вам бути здоровими, сильними та життєрадісними! І не забувати про карантинні правила!

Фото: ОТУ «Північ» і Владислав Дем'яненко