12 фактів про 53-ю окрему механізовану бригаду

12 фактів про 53-ю окрему механізовану бригаду

Армія ФМ поїхала на Схід. Наша імпровізована студія сьогодні мовить прямо з передової. Ми в гостях у 53-ї бригади. І сьогоднішній день ми хочемо присвятити саме їй. Тим більше, що невдовзі, 7 жовтня, вони святкуватимуть свою 3 річницю. 

 

 

1. 53-я окрема механізована бригада сформована восени 2014, до складу якої увійшли підрозділи 17 отбр та 24 омбр. У цьому році бригада святкуватиме день народження 7 жовтня. 

2. Якщо зібрати усіх жінок, які служать у бригаді, можна створити окрему посилену жіночу роту. Є жінки на керівних посадах. 

3. 25% з числа військовослужбовців, які служать в 53 бригаді, родом з Донбасу. 

4. Бригаді ще не було і року, як вони виконували завдання спочатку в Авдіівці, потім у Зайцевому. На той момент у цих населених пунктах велися активні бойові дії. На даний момент виконують завдання в районі АТО. 

5. В арсеналі 53 бригади зберігається трофейний захоплений ворожий танк Т-72. Під час танкових боїв у 2014 році, один з підрозділів його захопив.

6. Влітку 2017 року один з підрозділів 53 бригади підбив ворожий БМП із СПГ. 

7. У березні 2017 року медик Лариса була поранена в плече, але незважаючи на це, продовжувала евакуацію поранених та надавала їм медичну допомогу.

8. У 53 бригаді служив викладач кафедри мистецтв Львівського університету Володимир Труш. Він загинув у жовтні 2016 році. Підірвався на керованій міні. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню.  

9. Взимку 2017 року 53 ОМБр отримала свій народний прапор, освячений Патріархом Філаретом Української православної церкви Київського патріархату. Це символ боротьби та грандіозної народної підтримки.

10. Активно підтримують місцеве населення в місцях розташування. Проводять уроки в школах, зокрема, з безпеки життєдіяльності та музики. Допомагали відновлювати інфраструктуру після обстрілів, особливо у Зайцевому та Авдіївці.

11. У листопаді 2016 року 53 ОМБр показала найвищі результати під час спільних тренувань з військовослужбовцями Великобританії, США та Канади. Іноземці високо оцінили рівень підготовки бійців.

12. У травні 2017 року у бригаді започаткували змагання з армспорту серед військовослужбовців.

 • "Патріотизм не має кордонів", - військовослужбовці 53-ї ОМБр

  Сьогодні у нас не було керівництва бригади, ми розпитували звичайних військових, питали про їхні мрії та долі. Поруч з нами зараз молодший лейтенант Євген, його мобілізували у 2014 році. Також поруч з нами прес-офіцерка 53-ї ОМБр Анастасія Соколова. Саме вона допомагала нам...

  детальніше
 • У прямому ефірі з прифронтової зони - військовослужбовець ЗСУ Євген та прес-офіцерка 53-ї ОМБр Анастасія Соколова

  О 17.00 у прямому ефірі з зони АТО ми поговоримо із військовослужбовцем ЗСУ Євгеном, який розповість про формування бригади та її бойовий шлях, про роль піхоти у бойових діях, а також із прес-офіцеркою 53-ї ОМБр Анастасією Соколовою. Пишіть нам у соціальних мережах!

  детальніше
 • "Я хочу захищати свою батьківщину" - це не має звучати пафосно", - зв'язкові 53-ї ОМБр

  Ми на зв'язку і з нами зв'язківці 53-ї ОМБр! Сьогодні програма "Привіт в АТО" лунає з зони АТО. Гості програми: командир взводу зв'язку Тетяна та її заступниця військовослужбовиця Анна. - Що спонукало вас піти в АТО? Що спонукало стати...

  детальніше
 • Виїзний ефір програми "Привіт в АТО" з зони АТО

  Сьогодні о 13.00 буде незвичний ефір програми "Привіт в АТО", бо лунатиме вона аж із прифронтової зони! На жаль, сьогодні без дзвінків у студію, але залишайте свої побажання та вітання у коментарях до записів - і ми обов'язково їх зачитаємо!

  детальніше
 • "За кожного бійця переживаємо як за свого брата", - польовий ефір з 53-ю бригадою

  Яна Холодна та Віктор Смірнов провели виїзний ефір з бійцями 53-ї ОМБр. 23-річний санінструктор Максим та військовий капелан отець Платон розповіли свої думки про війну, службу, місцеве населення, віру та підтримку на передовій. З чого починається ваш...

  детальніше
 • Польовий ефір "Армії FM" з бійцями 53-ї ОМБр

  Польовий ефір "Армії FM" сьогодні мовить з глибин АТО. Яна Холодна та Віктор Смірнов говоритимуть з бійцями 53-ї ОМБр. Гості ефіру: санінструктор Максим та військовий капелан отець Платон. Один на передовій лікує душі, інший - тіла. Говоритимемо про службу,...

  детальніше