Зараз в ефірі:

Ювелірка, яка складає дрони: історія Віолетти Олійник

01.05.2024
Ювелірка, яка складає дрони: історія Віолетти Олійник

Чернівчанка Віолетта Олійник мала б виготовляти вишукані прикраси та займатися творчістю, якби не війна. Щоб допомогти братам та батьку, які зараз боронять Україну, вона самотужки навчилася складати дрони, якістю яких захоплюються бійці на передовій. Про свій досвід Віолетта розповіла на Армія FМ.

 Віолетта здобула фах ювеліра та до війни займалася творчістю. З початком широкомасштабного вторгнення як волонтерка закуповувала для військових автівки та дрони. Коли на якісні безпілотники треба було дуже довго чекати, спробувала скласти бойового «птаха» самотужки, каже Віолетта.

Торік восени батько попросив FPV-дрони. Я почала шукати, де замовити, але на продукцію якісних виробників скрізь були величезні черги, тоді вирішила зібрати самостійно. 

Окрім батька, ще два брати нищать окупантів у складі Збройних Сил України. Усім їм потрібні дрони, ділиться Віолетта.

Один із братів служить в 78-му десантно-штурмовому полку. Їм періодично потрібні дрони, а нещодавно попросили зробити дрони-бомбери. Де ще один брат служить, розказати не можу. А батько воює в 109-й окремій бригаді ТрО на Донецькому напрямку. Більшість безпілотників передаю йому. У підрозділі два екіпажі, які дуже активно працюють.

Їхні пілоти добре літають, навіть надсилають мені відео зі своєю роботою.

Свою ювелірну майстерню облаштувала для створення дронів. Проводить там до десяти годин п’ять днів на тиждень.

Збираю FPV-дрони різних розмірів. Це семидюймові та восьмидюймові дрони-«камікадзе», а також «бомбери», які мають систему скидання, що дозволяє застосовувати їх багато разів. Нещодавно закінчила перший десятидюймовий «камікадзе».

Як розповіла Віолетта, навчилася складати дрони на безкоштовних онлайн-курсах.

– Курс «Дрон у кожну хату» суто практичний. Я збираю за їхніми інструкціями досі, а нещодавно вони розробили інструкцію зі складання 10-дюймових дронів, що мені дуже цікаво. Навчальні відео доступні в ютубі,  там є перелік потрібних деталей та де їх можна придбати. Крім того, є чати підтримки початківців.  Також я проходила курс «Народний FPV» від Victory Drones. Він містить теоретичні лекції й практичні відео. Багато про типи зв'язку можна дізнатись. Це базовий курс, який варто пройти.

За словами Вікторії, щоб отримати курс від Victory Drones, треба було пройти ідентифікацію. Тож поки чекала відповіді, опановувала курс «Дрон у кожну хату» і створювала свій перший безпілотник.

– Перший дрон зібрала з деталей, придбаних в Україні, бо на дешеві з Китаю довго було чекати. Щоб перевірити його, зверталася до інших. Була вражена, що мій дрон літає і можу створювати не лише прикраси, а й безпілотники.  Коли дрон отримали пілоти в підрозділі мого батька, захоплювалися акуратною пайкою і всі приходили дивитись. Ось тут мені моя ювелірна практика знадобилася. Хлопці надіслали відео з бойового виходу, як в окопах нищать росіян. Це мотивувало. Вже передала 51 дрон на фронт, а є ще зібрані, які чекають на відправлення військовим.

Деталі майстриня замовляє в Китаї, а гроші на закупівлю збирає на своїй сторінці у соцмережах. Допомогти дівчині та одночасно долучитись до перемоги можна перерахувавши гроші на дрони-камікадзе за реквізитами: 5375 4112 1212 5848, "Монобанк".

Фото: фейсбук-сторінка Віолетти Олійник

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток