Зараз в ефірі:

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

12.05.2022
12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

Під час війни кожен з наших медиків справжній герой, який щодня рятує життя та здоров'я українців. Праця медичної сестри складна і багатогранна, адже без них неможлива робота будь-якого медичного закладу, а на війні медсестри часто заміняють лікарів. 

 

 

 

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Свій офіційний статус свято отримало у 1971 році. День вибраний не випадково — це дата народження Флоренс Найнтінгейл- англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії. Вона також була організаторкою і керівницею загону санітарок під час Кримської війни 1853-1856 років.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл — найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час. Міжнародна рада медичних сестер (ICN), до складу якої входять 141 національна асоціація, що становить понад 16 мільйонів медсестер по всьому світу, була створена ще в 1899 році й має на меті підвищення професійного рівня медичних сестер.

В Україні Всесвітній день медичної сестри відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України. В Україні сьогодні працює понад 303 тисяч медсестер. 17 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста.  

Велика справа, започаткована Флоренс Найтінгейл, супроводжує життя тих людей, кредом яких є милосердя, чесність, доброта, опіка над хворими, немічними, стражденними. Медсестра — не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому. Медсестри окрім широких медичних знань, мають безліч прекрасних якостей, найважливіше з яких — доброта.  Саме медсестри піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. Без них нічого не працює ні на посту, ні в реанімації, ні в приймальному відділенні, ні в кареті швидкої.

Неоціненна робота медичної сестри у бойових умовах. Від початку російсько-української війни саме медсестри — ангели-охоронці наших воїнів. Їх основне завдання — вивезти пораненого з поля бою, дорогою надати допомогу і доправити в лікарню. Дівчата-медсестри рятують бійців, які важчі за них утричі. Часто на передовій медсестрам доводиться самим ставати лікарями. На фронті вони навчаються робити складні перев'язки і прості операції та показують дивовижні приклади самовідданості та героїзму.

До речі, в Україні у Десні вже третій рік діє 205-й Навчальний центр тактичної медицини. Будь-який медик військової ланки що два роки проходить курси відновлення навченості бойових медиків. Щоб стати старшим бойовим медиком, потрібно пройти курси підвищення професійних навичок. А середній медичний персонал — медсестри та фельдшери проходять курси тематичного вдосконалення за спеціалізацією на базі Української військово-медичної академії.

У Міжнародний День медичної сестри щиро дякуємо всім медсестрам, медбратам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам за відповідальність та чуйні серця. Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного щастя, добробуту та пошани від колег та пацієнтів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток