12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри

Під час війни кожен з наших медиків справжній герой, який щодня рятує життя та здоров'я українців. Праця медичної сестри складна і багатогранна, адже без них неможлива робота будь-якого медичного закладу, а на війні медсестри часто заміняють лікарів. 

 

 

 

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Свій офіційний статус свято отримало у 1971 році. День вибраний не випадково — це дата народження Флоренс Найнтінгейл- англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії. Вона також була організаторкою і керівницею загону санітарок під час Кримської війни 1853-1856 років.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл — найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час. Міжнародна рада медичних сестер (ICN), до складу якої входять 141 національна асоціація, що становить понад 16 мільйонів медсестер по всьому світу, була створена ще в 1899 році й має на меті підвищення професійного рівня медичних сестер.

В Україні Всесвітній день медичної сестри відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України. В Україні сьогодні працює понад 303 тисяч медсестер. 17 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста.  

Велика справа, започаткована Флоренс Найтінгейл, супроводжує життя тих людей, кредом яких є милосердя, чесність, доброта, опіка над хворими, немічними, стражденними. Медсестра — не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому. Медсестри окрім широких медичних знань, мають безліч прекрасних якостей, найважливіше з яких — доброта.  Саме медсестри піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. Без них нічого не працює ні на посту, ні в реанімації, ні в приймальному відділенні, ні в кареті швидкої.

Неоціненна робота медичної сестри у бойових умовах. Від початку російсько-української війни саме медсестри — ангели-охоронці наших воїнів. Їх основне завдання — вивезти пораненого з поля бою, дорогою надати допомогу і доправити в лікарню. Дівчата-медсестри рятують бійців, які важчі за них утричі. Часто на передовій медсестрам доводиться самим ставати лікарями. На фронті вони навчаються робити складні перев'язки і прості операції та показують дивовижні приклади самовідданості та героїзму.

До речі, в Україні у Десні вже третій рік діє 205-й Навчальний центр тактичної медицини. Будь-який медик військової ланки що два роки проходить курси відновлення навченості бойових медиків. Щоб стати старшим бойовим медиком, потрібно пройти курси підвищення професійних навичок. А середній медичний персонал — медсестри та фельдшери проходять курси тематичного вдосконалення за спеціалізацією на базі Української військово-медичної академії.

У Міжнародний День медичної сестри щиро дякуємо всім медсестрам, медбратам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам за відповідальність та чуйні серця. Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного щастя, добробуту та пошани від колег та пацієнтів.