13 червня 2014 року Маріуполь звільнили від російських окупантів

13.06.2021
13 червня 2014 року Маріуполь звільнили від російських окупантів

13 червня 2014 року українська армія звільнила Маріуполь від російських окупантів, і ця спецоперація стала переломним моментом в гібридній війні Росії проти України. День визволення Маріуполя від російських окупантів, був встановлений за рішенням Верховної Ради України від 2 лютого 2016 року.

 

 

 

 

Протистояння у Маріуполі — період збройного конфлікту на сході України, в який місто Маріуполь Донецької області протягом місяця перебувало під контролем бойовиків так званої «ДНР». З середини квітня 2014 року Маріупольська міськрада була захоплена бандами сепаратистів, а після трагедії 9 травня – штурму місцевого управління МВС, місто повністю перейшло під їхній контроль.

У результаті проведення антитерористичних заходів 6-9 травня за офіційними даними загинуло 9 та було поранено 42 особи. Також повідомлялося про ліквідацію 20 озброєних сепаратистів. У ході протистояння загинули начальник Маріупольського міського управління ДАІ підполковник Віктор Саєнко та командир Дніпропетровського батальйону територіальної оборони Сергій Демиденко.

Під час проведення спецоперації у полон українських силовиків потрапила група «ополченців», серед яких «міністр оборони» самопроголошеної Донецької народної республіки Ігор Какідзянов.

До 12 червня 2014 року російські бойовики та місцеві колабораціоністи контролювали вже близько 80% території Донецької та Луганської областей. На той момент на цих територіях мешкало близько 6 млн. осіб, вироблялося майже чверть ВВП.

Під контроль бойовиків потрапив і Маріуполь, місто з заводами оборонпрому і виходом до моря. Втрата Маріуполя, означала значні проблеми в системі оборонпрому країни, виробництві нових танків і бронетранспортерів, труднощі при остаточному складанні вже початих машин. Цього допустити було не можна.

13 червня 2014 року о 5 ранку силами добровольчих батальйонів почався штурм і звільнення міста. В українських воїнів були в розпорядженні кілька імпровізованих бронемашин на базі КАМАЗів і УРАЛів. На них встановили кулемети і вони повинні були стати основною силою вогневого удару.

Була проведена буквально ювелірна робота, ліквідовані лише кілька бойовиків і затримано понад 20 осіб. Решта, на жаль, втекли під виглядом мирних мешканців. Але найголовніше, що під час звільнення міста ніхто з мирних жителів Маріуполя серйозно не постраждав. Загалом вся операція зі звільнення півмільйонного міста тривала близько шести годин. Не маючи значної кількості техніки та зброї, українські добровольці без військової підготовки змогли звільнити місто від окупантів.

Саме з дня штурму Маріуполя добровольчим батальйоном МВС "Азов", за підтримки Національної гвардії і добровольців з "Дніпро-1", як відзначають багато військових експертів, українське суспільство навчилося перемагати гібридного ворога. А День визволення Маріуполя став для України символом впевненості в нашій неминучій Перемозі!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток