20 тисяч ікон “Покрова воїнська” відправляться на передову

20 тисяч ікон “Покрова воїнська” відправляться на передову

 

У Михайлівському Золотоверхому соборі Києва відбулось освячення понад 20 тисяч ікон «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів» для захисників України. Вони вже скоро відправляться до наших військових на територію Операції Об’єднаних Сил. Про це в етері Армія ФМ повідомила спеціальна кореспондентка Тетяна Бернадська.

 

 

Вона зазначила, що ікони освячувалися різних форматів, від широкого до кишенькового. Освячення проводив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні капеланів Синодального управління військового духовенства.


Участь в церемонії освячення взяли: Голова Синодального управління військового духовенства ПЦУ митрополит Іоан, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Голова Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертас Габулас, Командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького полковник Братішко Дмитро, Командир 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького полковник Іван Гараз, Перший заступник голови СУВД протоєрей Тарас Мельник, а також капелани, військовослужбовці та віряни.

Нинішня акція стала можливою завдяки підтримці відомого мецената Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона князів Острозьких». У співпраці з фондом були виготовлені ікони «Покрови воїнської» великого формату, які передаватимуться у підрозділи, та маленькі, що будуть передаватись особисто воїнам.

Нагадаємо у грудні 2019 року Синодальним управлінням військового духовенства Православної Церкви України було започатковано Всеукраїнську акцію: "Воїни під покровом Богородиці”.

 

«Покрова воїнська» – особлива ікона. Вона створена на прохання самих військовослужбовців. На іконі зображені українські захисники різних часів, від Рівнопапостольного князя Володимира Великого та Великого гетьмана Костянтина Острозького до українських військовослужбовців нашого часу. Автором ікони є художник та іконописець Юрій Нікітін.